W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drzewa dla każdej dzielnicy. Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza

Drzewa dla każdej dzielnicy. Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza
05.02.202115:30

Prezydent Miasta Lublin zaprasza do składania ofert na realizację projektu: Drzewa dla każdej dzielnicy. Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza.

Na oferty czekamy do 26 lutego do godziny 15:30

Cele realizacji konkursu:

  1. Stworzenie (wraz z mieszkańcami i mieszkankami, radami dzielnic, lokalnymi społecznościami) projektu nasadzeń drzew (na mapie zasadniczej) na terenach miejskich miasta Lublin w poszczególnych dzielnicach (po minimum 30 sztuk drzew w każdej z dzielnic; łącznie ok 1000 drzew na terenie miasta wraz z określeniem gatunków drzew). Wskazanie lokalizacji do nasadzeń naniesionych na mapę zasadniczą z uwzględnieniem infrastruktury podziemnej oraz wszelkich przepisów obowiązujących na wybranym do nasadzeń terenie. Pozyskanie niezbędnych zgód bądź opinii lub uzgodnień od zarządców terenu. Preferowane będą założenia składające się z kilku drzew (forma alei, zagajnika itp).
    Projekt nasadzeń powinien powstać w wyniku rozpoznania stanu posiadania oraz potrzeb poszczególnych dzielnic w uzgodnieniu z Radami Dzielnic oraz(w miarę możliwości pandemicznych) ich mieszkańcami. Projekty i opracowania winny być dostarczone do 31 maja 2021 roku (w formie papierowej i elektronicznej)
  2. Zakup i posadzenie (w miarę możliwości pandemicznych wraz z mieszkańcami;społecznościami danej dzielnicy) po jednym drzewie w każdej z 25 dzielnic(obwód pnia drzewa na wysokości jednego metra: minimum 20 cm). Prace muszą być prowadzone przez specjalistyczną firmę ogrodniczą pod nadzorem inspektora nadzoru ds. zieleni zgodnie ze standardami stanowiącymi załącznik.Przed nasadzeniem sadzonki drzew muszą uzyskać aprobatę Biura MAZ.Zastosowanie oznaczeń do nasadzanych drzew identyfikujących je z projektem.
  3. Przeprowadzenie działań edukacyjnych z zakresu znaczenia drzew w skupiskach miejskich (np. zanieczyszczenie powietrza a drzewa, zasady planowania nasadzeń, wyspy ciepła, dbania o drzewa, drzewo czy miejsce parkingowe? Dobór gatunków które poradzą sobie w blokowiskach i betonowej rzeczywistości itp.) zrealizowane przez specjalistów w tych dziedzinach.Materiały do prelekcji podlegają zatwierdzeniu przez Biuro MAZ.Uwzględnienie narzędzi komunikacji online. Materiał ma stanowić wsparcie merytoryczne przy planowaniu i realizacji nasadzeń.
  4. Komunikacja i promocja procesu nasadzeń pozostałych drzew, które będzie wykonywała firma po rozstrzygnięciu przetargu przez Biuro MAZ (od momentu podpisania umowy do końca 2021 roku). Forma: fotograficzna, filmowa;skierowana do społeczności online, mediów i lokalnej społeczności danej dzielnicy i miasta Lublin.
  5. Komunikacja i promocja projektu w mediach społecznościowych (dedykowana grupa tematyczna na profilu Obywatelski Lublin, strona www miasta, inne zaproponowane).

Grupy docelowe projektu:

  • Rady Dzielnic, mieszkańcy i mieszkanki, społeczności lokalne w dzielnicach,
  • inni: spółdzielnie mieszkaniowe, developerzy, firmy sadzące drzewa, media i społeczności (jako odbiorcy webinarów merytorycznych z ekspertami dziedziny arborystyki, planowania zieleni etc.)

Wymienione powyżej przykłady działań są sugestiami i oferent może przedstawić własne propozycje działań, może uwzględnić tylko część z nich. Wszystkie elementy zadania powinny powstać w oparciu o dostarczony system identyfikacji wizualnej Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, być realizowane w ścisłej współpracy z Biurem PS oraz Biurem MAZ i każdorazowo uzyskać jego akceptację

 

Szczegóły konkursu - w poniższym pliku

Pliki do pobrania