W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rodzina

Rodzina Trzy Plus

Władze Miasta Lublin świadome problemów z jakimi spotykają się duże rodziny oraz dostrzegając ich potrzeby, uznały za priorytetowe wprowadzenie Programu „Rodzina Trzy Plus”.

Lubelski Program „Rodzina Trzy Plus” skierowany jest do rodzin posiadających minimum troje dzieci, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin.

Inicjatywa ta nie jest związana z pomocą społeczną, choć w istocie swej dotyczy pomocy dużym rodzinom w różnych obszarach ich funkcjonowania. Dzięki szerokiej współpracy samorządu Miasta z sektorem prywatnym, możliwe jest nie tylko efektywne udzielanie wsparcia dużym rodzinom, ale też i rozwój działalności prowadzonej przez Partnerów Programu.

Instrumentem pozwalającym na realizację wsparcia dużych rodzin jest imienna Karta „Rodzina Trzy Plus”. Karta ta, jest swoistym dokumentem pozwalającym nie tylko na ulgowy zakup biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez instytucje miejskie, ale też na ulgowy zakup usług i towarów oferowanych przez Partnerów Programu, którzy nie są powiązani strukturalnie czy kapitałowo z samorządem Miasta.

Pomiędzy tymi obszarami – rodziną a biznesem – zachodzi niewątpliwie korelacja spójności – jedni są potrzebni drugim. Dzięki szerokiej współpracy samorządu Miasta z sektorem prywatnym poszerzono obszar potencjalnych nabywców towarów i usług. Możliwość ulgowego nabywania przez duże rodziny oferowanych dóbr stanowi dla nich wymierną pomoc w aspekcie ekonomicznym. Ponad 20 tys. mieszkańców Lublina to członkowie dużych rodzin, a jednocześnie duża siła potencjalnych nabywców towarów i usług oferowanych przez lokalny biznes.

Zachęcając posiadaczy Karty „Rodzina Trzy Plus”do korzystania z przywilejów, władze Miasta Lublin pragną wyrazić nadzieję, że Program zyska przychylność dużych rodzin i pomoże im aktywniej uczestniczyć w życiu Miasta.
Poświęcenie i wysiłek dużych rodzin włożony w wychowanie dzieci i zapewnienie im godnych warunków rozwoju są bezcenne i zasługują na najwyższe uznanie.

Władze Miasta Lublin ufają, że duże rodziny potraktują Program „Rodzina Trzy Plus” nie tylko jako pomoc ze strony samorządu, ale przede wszystkim jako wyraz uznania dla ich wychowawczych działań.