W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dzień Kobiet „Miasteczko Zdrowia i Urody” z Programem "Rodzina Trzy Plus"

09.09.201510:35

W piątek 8 marca z okazji Dnia Kobiet Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM zorganizował akcję prozdrowotną "Miasteczko Zdrowia i Urody". Cała uroczystość miała miejsce w Galerii Olimp. Wśród wystawców nie mogło również zabraknąć stoiska Programu "Rodzina Trzy Plus" oraz Partnerów Programu, którzy włączyli się w akcję.
 

Mieszkanki Lublina mogły skorzystać z porad specjalistycznych (dermatologa, dietetyka, psychologa i innych) oraz konsultacji z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii, wizażu oraz odnowy biologicznej. Można było wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne min. pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru, masy ciała, poziomu substancji smolistych w wydychanym powietrzu oraz ekg. Badania przeprowadzali pracownicy lubelskich zakładów opieki zdrowotnej.

Poza badaniami i poradami specjalistów, w "Miasteczku", na lubelskie kobiety czekało wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami i występy artystyczne artystyczne dzieci i młodzieży z lubelskich domów kultury i przedszkoli oraz występy lubelskich seniorów. Panie mogły także wykonać makijaż a najmłodsi mogli skorzystać z malowania buzi. W sklepach Galerii Panie mogły dokonać rabatowych zakupów. Pracownicy Wydziału Zdrowia i spraw Społecznych składali życzenia i wręczali kwiaty Paniom biorącym udział w wydarzeniu. Życzenia mieszkankom Lublina w imieniu Prezydenta Miasta Lublin złożyła Pani Monika Lipińska, jego Zastępca.