W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Festyn Rodzinny

09.09.201511:33

7 lica br. w słoneczne przedpołudnie na obiektach sportowych KS „Lublinianka-Wieniawa” odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorami imprezy był Urząd Miasta Lublin we współpracy z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia do Lublina przyjechało ponad  1 300 stypendystów szkół średnich i gimnazjów z całego kraju.

Co roku obozy stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbywają się w innym mieście. W tym roku wakacyjny obóz odbył się w Lublinie, a związane to było z przypadającą 25. rocznicą pobytu Jana Pawła II w naszym mieście. Festyn Rodzinny skierowany był do mieszkańców Miasta Lublin. Z życzeniami udanej zabawy Festyn Rodzinny rozpoczęła Zastępca Prezydenta ds. Obywatelskich Monika Lipińska. W programie znalazły się występny artystyczne, konkursy oraz liczne zabawy skierowane do najmłodszych. Znaleźć można było wiele stanowisk poradnictwa dla rodziców m.in. z zakresu psychologii oraz prawa, a także stanowiska Ratownictwa Medycznego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Pożarnej i inne.

Na zakończenie Festynu Rodzinnego poszybowało w górę ponad tysiąc żółtych balonów z aktywnym udziałem biskupa Artura Mizińskiego i stypendystów Fundacji.
Balony zostały wypuszczone w intencji polskich rodzin.