W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF II Ogólnopolska Konferencja "Polska dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach" Warszawa 18 marca 2013 r.

09.09.201510:22

II Ogólnopolska Konferencja „Polska dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach”, promująca system zniżek i ulg dla rodzin wielodzietnych, odbyła się w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej 18 marca 2013 r. Organizatorami jej byli: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Forum Samorządowe na rzecz Dużych Rodzin, w tym Miasto Lublin oraz Związek Dużych Rodzin 3+. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządu terytorialnego: prezydenci, starostowie, burmistrzowie miast i wójtowie gmin. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli Miasta Lublin.
Konferencję otworzył Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz.

Druga część konferencji odbyła się w formie paneli warsztatowych. Panele były adresowane do różnych szczebli samorządu terytorialnego: małych gmin i miast, powiatów i dużych aglomeracji, metropolii, województw. Moderatorem warsztatów dotyczących dużych aglomeracji była Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, która podczas warsztatów zaprezentowała również lubelski program wsparcia dużych rodzin i naszą Kartę „Rodzina Trzy Plus”. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły nie tylko na przekazanie dobrych lubelskich praktyk w tym zakresie, ale i na wypracowanie wspólnych postulatów.
Podczas warsztatów dyskutowano nad najlepszymi praktykami oraz napotykanymi problemami w trakcie wprowadzania Karty.


Konferencje zakończyło wystapienie Pani Elżbiety Seredyn - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.