W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Marsz Międzypokoleniowy z Programem "Rodzina Trzy Plus"

10.05.201608:08

29 maja br. w ramach Dnia Solidarności Międzypokoleniowej ulicami Lublina przeszedł korowód.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej jest kolejnym z wielu podejmowanych w Lublinie działań na rzecz łączenia pokoleń oraz budowania systemu oparcia społecznego dla seniorów.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej koncelebrowaną przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Następnie w barwnym korowodzie Międzypokoleniowym uczestnicy przeszli pod lubelski Ratusz, a następnie ulicą Lubartowską i Kowalską na Plac Zamkowy, gdzie wspólnie utworzono „Most Pokoleniowy”.  Na Placu Zamkowym odbył się finał Marszu i uroczyste odśpiewanie piosenki przez Chór Kasjopea.

W tym roku w barwnym korowodzie udział wziął także członkowie rodzin wielodzietnych, uczestnicy Programu "Rodzina Trzy Plus". Oprócz dużych rodzin, dzieci z wielu lubelskich szkół podstawowych oraz gimnazjów na marszu nie zabrakło dziadków, babć oraz osób niepełnosprawnych. Całe rodziny w kolorowym marszu przeszły ulicami Lublina, z prezydentem Krzysztofem Żukiem oraz Panią Moniką Lipińska Zastępcą Prezydenta na czele.