W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rodzinny Festyn Zdrowotny z Programem "Rodzina Trzy Plus"

01.06.201613:12

We wtorkowe popołudnie na Placu Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie na tegorocznym Rodzinnym Festynie Zdrowotnym zgromadziło się wiele lubelskich rodzin.  Rodzinny Festyn Zdrowotny, to jedno z wydarzeń organizowanych przez Miasto Lublin w ramach IV Lubelskich Dni Promujących Zdrowie a także okazja do świętowania zbliżającego się Dnia Dziecka.

Festyn był okazją do dobrej zabawy nie tylko dla przybyłych dzieci ale i dorosłych. Rodziny uczestniczył m.in. w pokazach zumby, fitcross, karate, zajęciach plastycznych, nauce jazdy na monocyklu jak i wielu innych grach i zabawach. Zorganizowanych zostało także wiele konkursów tematycznych z nagrodami. Dzieci mogły pozjeżdżać na dmuchanych zamkach, pomalować buzie czy puszczać bański mydlane. Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przy parkingu CK przeprowadzili akcję znakowania rowerów.

W trakcie Festynu była także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych. Dzięki podmiotom medycznym, firmom z branży sportowej i spożywczej, uczelniom i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Miasta Lublin udało się przygotować bardzo bogatą ofertę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wykonania bezpłatnych badań, takich jak: pomiar poziomu glukozy we krwi, cholesterolu czy pomiar ciśnienia tętniczego. W ramach profilaktyki chorób nowotworowych prezentowane było na fantomach samobadanie piersi. Porad w zakresie zasad zdrowego odżywiania i doboru prawidłowej diety udzielali dietetycy. Uczestnicy Festynu mogli spróbować specjalnie przygotowanych na tę okazję zdrowych, dietetycznych potraw. Można było też doskonalić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W programie znalazła się też szeroka oferta zachęcająca do aktywności fizycznej m.in. ćwiczenia siłowe na świeżym powietrzu jak i rodzinny przejazd rowerowy zorganizowanych w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus". Lubelskie duże rodzinny przy eskorcie policji przejechały ulicami naszego miasta promując i zachęcając mieszkańców Lubina to wspólnego dbania o sprawność fizyczną.

Festyn uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz dobra muzyka.