W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Roztrzygnięcie Konkursu "Podmiot Przyjaznej Dużej Rodzinie za rok 2016"

16.12.201610:32

We wtorek 29 grudnia br. poznaliśmy podmioty najbardziej przyjazne dużym rodzinom i dzieciom w ramach konkursu Prezydenta Miasta Lublin o tytuł „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie” za rok 2016 oraz konkursu „Miejsce Przyjazne Rodzicom i Dzieciom” organizowanego przez Fundację „Aktywni Rodzice”. Wyniki Konkursów ogłoszono na uroczystej Gali w Trybunale Koronnym w Lublinie.

W jednym z najważniejszych tegorocznych spotkań w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus" wzięli udział przedsiębiorcy - partnerzy Programu, przedstawiciele Związku Dużych Rodzin 3+ oraz duże rodziny. Program Gali uświetnił występ zespołu Piotr Mach i Przyjaciele.

Do udziału w konkursie „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie” za rok 2016 zaproszono wszystkie rodziny uczestniczące w Programie „Rodzina Trzy Plus” jako odbiorców oferowanych im dóbr i usług. Duże rodziny w głosowaniu wybrały podmioty, które są im najbardziej przychylne.

W konkursie uczestniczyły 143 podmioty, które do dnia ogłoszenia konkursu zadeklarowały udział w Programie „Rodzina Trzy Plus”. Założeniem Konkursu było promowanie i uhonorowanie podmiotów, które wyraziły wolę współpracy z Miastem Lublin w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Konkurs ma również upowszechniać działania podmiotów na rzecz aktywnego życia lubelskich dużych rodzin, popularyzację dobrych praktyk, a także promocję Lublina jako miasta przyjaznego dużym rodzinom. Laureatami w konkursie zostali:

„Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie” za rok 2016 otrzymali ex aequo:

 • E. Leclerc z siedzibą przy ul. Turystycznej i E. Leclerc z siedzibą przy ul. Zana

Laureatom wręczona została statuetka.

Dodatkowo przyznano trzy wyróżnienia dla:

 • Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie im. Olimpijczyków Polskich
 • Hotelu  Agit Congress & Spa***
 • Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie

Wśród rodzin wielodzietnych biorących udział w głosowaniu rozlosowane zostały nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Nagrody z rąk fundatorów otrzymało 5 rodzin. Sponsorami nagród byli:

 • E. Leclerc (Zana) – bon na zakupy o wartości 500 zł
 • E. Leclerc (Turystyczna) – 3 bony na zakupy o wartości 100 zł każdy
 • BEST WESTERN Agit Hotel Congress & Spa –  voucher o wartości 250 zł na usługi gastronomiczne, kosmetyczne i sportowe oferowane przez Hotel
 • Filharmonia Lubelska – zaproszenie dla całej rodziny na koncert
 • Teatr Muzyczny – zaproszenie dla całej rodziny na spektakl
 • Targi Lublin – vouchery wstępu na wybrane wydarzenia targowe w 2017 r.
 • Plus-Medic – voucher na bezpłatne badania medyczne

Konkurs "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom" organizowany przez Fundację „Aktywni Rodzice” ma na celu przystosowanie przestrzeni publicznych w naszym mieście: urzędów, centrów handlowych, sklepów, kawiarni, restauracji, miejsc kultury (kin, muzeów) dla rodziców posiadających małe dzieci, w taki sposób, aby mogli oni w nieskrępowany sposób być uczestnikami życia społecznego czy kulturalnego wraz z dziećmi.

Kapitała Konkursowa spośród zgłoszonych miejsc wybrała i uhonorowała podmioty w 4 kategoriach: Miejsce usługowo-handlowe, Miejsca Kultury, Urzędy, Miejsce dedykowane dzieciom.

„Miejsce Przyjazne Rodzicom i Dzieciom” otrzymali:

 • I Kategoria Miejsce usługowo-handlowe - Port Lotniczy Lublin S.A.
 • II Kategoria Miejsca Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Filia nr 38
 • III Kategoria Urzędy - Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
 • IV Kategoria Miejsce dedykowane dzieciom - MAMYczas