W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VII Rodzinny Festyn Zdrowotny z Programem "Rodzina Trzy Plus"

10.06.201910:38

8 czerwca (sobota) przy Centrum Kultury w Lublinie, w godzinach 12:00-16:00, odbył się Rodzinny Festyn Zdrowotny, podczas którego promowane były dobre wzorce w zakresie zdrowego tryby życia. Festyn odbył się w ramach trwających od kilku dni (3 -14 lipca) VII Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, których tegorocznym hasłem wiodącym jest „Zdrowie Mężczyzn”.

Festyn był okazją do dobrej zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. W punktach informacyjno-konsultacyjnych dorośli mieszkańcy mogli skorzystać z porad specjalistów w zakresie zdrowia, dietetyki, kosmetologii, czy wykonać podstawowe badania profilaktyczne. W programie Festynu zorganizowane zostały również liczne atrakcje, w tym gry i zabawy oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Ich tematyka zajmowała obszar zdrowia, zdrowego stylu życia i żywienia, a także profilaktyki uzależnień. Wydarzenie uatrakcyjniły występy artystyczne zespołów wokalno-tanecznych dzieci oraz seniorów, pokazy karate oraz udzielania pierwszej pomocy.

Jak każdego roku, podczas Festynu nie mogło zabraknąć atrakcji organizowanych w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus". Członkowie lubelskich dużych rodzin mogli pozyskać szczegółowe informacje dotyczące Programu jak i zaczerpnąć informacji na temat kalendarza imprez "Rodzina Trzy Plus". Pod namiotem rozdawano informatory, broszury oraz gadżety programowe zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się jakie kryteria należy spełnić, aby stać się właścicielem Karty Rodzina Trzy Plus, Karty Dużej Rodziny czy Karty Seniora. Największą atrakcją jednak był Konkurs Wiedzy o Dużej Rodzinie skierowany do dzieci w wieku szkolnym. Dzieci nie miały większych trudności z udzieleniem odpowiedzi. Wiedza szóstki szczęśliwców nagrodzona została atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.