W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarty konkurs na działania antydyskryminacyjne

Otwarty konkurs na działania antydyskryminacyjne
25.01.201910:08

Do 8 lutego czekamy na oferty w otwartym konkursie ofert na realizację m.in. programów integracyjnych na temat międzykulturowości, akcji publicznych promujących tolerancję i szacunek dla drugiego człowieka, przeciwdzałania mowie nienawiści w dyskursie publicznym oraz hejtowi w sieci.

Prezydent Miasta Lublin, działając na podstawie art. 11 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2, 3 i 4 oraz art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j. t. Dz. U. z 2018 r., poz. 450), zwanej dalej "ustawą",  ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji, skierowanego do mieszkanek i mieszkańców Lublina, organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, zwanych dalej "organizacjami", działających na terenie Miasta Lublin.

Celem realizacji zadania publicznego jest podjęcie działań zmierzających do wzrostu poziomu świadomości społecznej w zakresie konieczności przeciwdziałania dyskryminacji i negatywnych skutków społecznych tego zjawiska.

W ramach realizacji zadania publicznego możliwe jest prowadzenie publicznych akcji społecznych oraz działań edukacyjnych mających na celu krzewienie postaw otwartości i tolerancji, upowszechniające wolności i praw człowieka. Działania te muszą być skierowane do mieszkańców i mieszkanek Lublina, w szczególności uczniów i uczennic szkół lubelskich. Szczegółowe działania mogą obejmować:

  1. Programy integracyjne dla osób uczących się w szkołach i uczelniach Lublina dotyczące międzykulturowości.
  2. Program edukacyjny dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych przybliżające kulturę pochodzenia mieszkających w Lublinie cudzoziemców.
  3. Akcje publiczne promujące tolerancję i szacunek dla drugiego człowieka, przeciwdziałające mowie nienawiści w dyskursie publicznym oraz hejtowi w sieci.
  4. Wydawnictwa wpisujące się w tematykę otwartego konkursu ofert.
  5. Szkolenia dla różnych grup zawodowych wpisujące się w tematykę konkursu.
  6. Działania animacyjne i doradcze w zakresie funkcjonowania ciał doradczych i grup problemowych skupiających osoby pracujące w temacie upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich w Lublinie.
  7. Prowadzenie poradnictwa prawnego i wsparcia psychologicznego dla osób zagrożonych dyskryminacją lub jej doświadczających.
  8. Prowadzenie badań społecznych w Lublinie, związanych z tematyką konkursu.

Przedstawiony powyżej katalog działań stanowi tylko przykład możliwych do realizacji akcji wpisujących się w ogłoszony otwarty konkurs ofert.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania publicznego:

  1. W 2019 r. na realizację zadania przeznacza się 140 000 zł.
  2. Zastrzega się prawo do zmniejszenia bądź zwiększenia środków przeznaczonych do rozdysponowania w niniejszym konkursie, po zapoznaniu się z protokołem komisji konkursowej zawierającym informacje na temat ilości i jakości złożonych ofert.

Termin realizacji zadania:

1. Zadanie może być zrealizowane w terminie od daty ogłoszenia wyników, planowanej na 14 luty 2019 r., do 31 grudnia 2019 r.
2. Wydatki w ramach realizacji zadania będą kwalifikowane od daty ogłoszenia wyników.

Wyłoniony podmiot zobowiązany będzie do realizacji zadania w ścisłej współpracy z Biurem Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin.
 

Termin i warunki składania ofert

  1. Oferty należy wypełnić i złożyć w wersji elektronicznej za pomocą platformy internetowej „WITKAC” udostępnionej na stronie www.witkac.pl oraz w wersji papierowej, po wydrukowaniu z platformy Witkac. Wersję papierową oferty, podpisaną przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta lub oferentów należy złożyć osobiście w Biurze Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin (decyduje data wpływu) lub za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej ul. Bernardyńskiej 3 20-109 Lublin (decyduje data wpływu).
  2. Termin składania ofert upływa 8 lutego 2019 r. (piątek) o godzinie 15:30.

Pliki do pobrania