W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rozpoczynamy konsultacje przyszłorocznego Programu Współpracy z NGO

08.08.201812:24

Biuro Partycypacji Społecznej rozpoczyna konsultacje przyszłorocznego Programu współpracy Miasta Lublin z organizacjami pozarządowymi.
Pierwsze spotkanie poświęcone mobilności aktywnej odbędzie się w poniedziałek (13 sierpnia) o 16:00 w Pałacu Parysów przy ul. Przechodniej 4.

- Z roku na rok rośnie ilość zadań realizowanych przez organizacje pozarządowe. Stają się one nie tylko wykonawcą konkretnych projektów na zlecenie Miasta, ale przede wszystkim merytorycznym partnerem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Razem pracujemy na rzecz mieszkańców zmieniając Lublin, dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji o przyszłorocznym Programie współpracy. Dzięki uwagom ze strony organizacji będziemy mogli lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Program współpracy wyznacza katalog działań, które będą w kolejnym roku realizowane przez Miasto wspólnie z organizacjami pozarządowymi. W dokumencie tym wskazane są zasady przekazywania pieniędzy do organizacji pozarządowych, cele oraz obszary współpracy niefinansowej.

- Co roku Program przyjmowany jest przez Radę Miasta Lublin. Z roku na rok ulega on zmianom, pojawiają się nowe tematy, korygujemy procedury, które się nie sprawdziły. Konsultacje Programu współpracy to także pretekst do przedyskutowania z organizacjami pozarządowymi konkretnych zadań miasta na przyszły rok. Dlatego już teraz rozpoczynamy miesięczne konsultacje społeczne i zapraszamy do dyskusji i zgłaszania własnych pomysłów. - mówi Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.
Opinie, komentarze, propozycje ze strony lubelskich organizacji pozarządowych można przesyłać do 9 września w formie elektronicznej na adres e-mail: lub w formie papierowej, składając w jednym z lubelskich Biur Obsługi Mieszkańców lub w Biurze Partycypacji Społecznej na ul. Przechodniej 4 (Pałac Parysów).

Projekt Programu współpracy po konsultacjach zostanie przedstawiony do zaopiniowania Radzie Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin a jego ostateczna wersja będzie przedłożona Radzie Miasta Lublin w październiku.


Pierwsze spotkanie poświęcone mobilności aktywnej czyli sprawom poruszanym przez środowisko dbające o interesy rowerzystów i pieszych w Lublinie odbędzie się 13 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 16:00 w Biurze Partycypacji Społecznej, sala 109, ul. Przechodnia 4 (Pałac Parysów). W spotkaniu weźmie udział Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Pliki do pobrania

Program współpracy - projekt do duskusji.doc [ilość pobrań: 85]
Projekt Programu Współpracy Gminy Lublin z organizacjami pozarządowymi 2019