W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Poprawiamy warunki życia drzew przy ul. Zamojskiej

16.09.201910:46

Rozpoczęły się prace związane z poszerzaniem mis, w których rosną drzewa przy ul. Zamojskiej. To kolejny etap działań w ramach projektu z Zielonego Budżetu na ten rok: Poprawa życia drzew w Śródmieściu. Po wykonanej wiosną tego roku biologicznej rewitalizacji gleby i systemów korzeniowych drzew (mikoryzacja) m.in. na ul. Zamojskiej, ul. Wyszyńskiego, czy ul. M. Skłodowskiej- Curie przystępujemy do dalszych prac, które poprawią warunki życia drzew w pasie drogowym.

Biuro Miejskiego Architekta Zieleni i Zarząd Dróg i Mostów rozpoczynają wspólne prace związane z poprawą życia 15 drzew rosnących w pasie drogowym ul. Zamojskiej (strona z numeracją nieparzystą budynków).

Prace wykonywane przez ZDiM będą polegać przede wszystkim na: demontażu obecnych obrzeży wokół drzew, zdjęciu części płyt chodnikowych (zgodnie ze sporządzoną przez MAZ koncepcją), usunięciu podbudowy z odkrytej powierzchni chodnika oraz wstawieniu nowych obrzeży w powiększonych misach drzew. Po zakończeniu tych prac Biuro MAZ, będzie odpowiedzialne za prace ogrodnicze i estetyczne wykończenie powiększonych mis przy drzewach.

Wszystkie te zabiegi mają na celu przede wszystkim zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej w obrębie systemów korzeniowych drzew, wpływając na poprawę ich warunków życia.

W niektórych lokalizacjach, jeżeli warunki techniczne na to pozwolą i bez szkody dla korzeni, miasto spróbuje zastosować obrzeża mocowane na płasko, ograniczające nielegalne parkowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych (misy drzew i ich najbliższe otoczenie), podnosząc jednocześnie komfort i bezpieczeństwo pieszych korzystających z chodnika.

Liczymy na to, że prace zostaną przeprowadzone bez przeszkód technicznych, a kierowcy uszanują działania ochronne podejmowane przy drzewach.

logo ekolublin