W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Edukacja ekologiczna

W ramach Edukacji Ekologicznej prowadzonej na terenie Lublina, Wydział Ochrony Środowiska organizuje szereg działań. Część z nich na trwałe wpisała się do harmonogramu przedsięwzięć proekologicznych są to akcje: "Posprzątajmy Lublin na wiosnę", "Zaprośmy ptaki do Lublina", "Sadzonki za oponki", "Ekopiknik Rodzinny połączony z Maratonem Leszczowym" oraz konkurs "Hura Makulatura". Urząd Miasta Lublin realizuje również tematyczne kampanie informacyjne, opracowując ulotki, wkładki do prasy, spoty radiowe i telewizyjne.

Harmonogram akcji ekologicznych 2019

Dla najmłodszych mieszkańców Lublina 
stworzono grę edukacyjną SuperEko.
Chociaż
powstawała ona z myślą o uczniach szkół
podstawowych, daje również okazję dorosłym do sprawdzenia znajomości obowiązujących w Lublinie zasad segregacji odpadów. Dobre wyniki osiągnięte w grze są potwierdzeniem skutecznie prowadzonej przez Urząd Miasta Lublin kampanii EKO TY - EKO LUBLIN, promującej miejski systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. 

 

W celu przybliżenia problemu niskiej emisji przeprowadzono kampanię "Nie Truj Powietrza - miej wpływ na to czym oddychasz". Idąc na przeciw problematyce bezdomności zwierząt oraz odpowiedzialnej opieki nad pupilami oraz konieczności sprzątania psich nieczystości realizowane są dwie kampanie: "Miasto to też twój dom" oraz "S.O.S. - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk”. Część działań realizowana jest przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, które na podstawie uzyskanych od Gminy Lublin dotacji, realizują ciekawe programy edukacyjne.

Przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej kierowane są do szerokiego grona mieszkańców Lublina, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Wszystkie prowadzone przez Wydział działania mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Działania z zakresu edukacji ekologiczne realizowane są przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

logo ekolublin