W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ekopiknik

XIII Ekopiknik Rodzinny 2018

17 czerwca 2018 roku nad Zalewem Zemborzyckim odbył się XIII Ekopikniku Rodzinny połączony z Maratonem Leszczowym. Jak co roku dopisali zarówno mieszkańcy Lublina, którzy wyjątkowo licznie przybyli na teren Ośrodka Słoneczny Wrotków, jak również pogoda, która pozwoliła na realizację zaplanowanych atrakcji.

Po uroczystym otwarciu pikniku Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk wręczył na ręce Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Lublinie Jerzego Leusa i v-ce Prezesa ZO ds. sportu Krzysztofa Krysteckiego, Medal 700-lecia Miasta Lublin, w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Miasta oraz zasługi na rzecz jego Mieszkańców. Nagrody otrzymani również laureaci Maratonu Leszczowego, którzy w nocy z 16 na 17 lipca prowadzili odłów leszczy z Zalewu Zemborzyckiego, w trosce o utrzymanie właściwej ichtiofauny tego zbiornika. Odłowione ryby w ilości 334 kg po przebadaniu zostały przekazane podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Na uczestników XIII edycji Ekopikniku czekało wiele atrakcji dzięki obecności i zaangażowaniu Partnerów, którzy przygotowali ciekawą ofertę edukacyjną, konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne, happeningi a także liczne upominki. Na stoiskach Partnerów przygotowano wiele ciekawych ekspozycji przyrodniczych, materiałów informacyjnych oraz przewodników promujących m.in. ścieżki przyrodnicze zlokalizowane w rejonie Lubelszczyzny.

Podczas tegorocznej edycji mieszkańcy mogli przy stoisku Wydziału Ochrony Środowiska UM Lublin zapoznać się z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów. Informacji szczegółowych udzielali pracownicy WOŚ, a ogólne zasady były w formie graficznej zaprezentowane na stojakach wystawienniczych. Mieszkańcy za zużyte baterie otrzymywali w prezencie od Polskiej Korporacji Recyklingu słodycze lub nowe baterie, a w zamian za zużyte opony samochodowe otrzymywali sadzonki roślin. Podczas tegorocznej edycji akcji "Sadzonki za oponki"zebrano 511 opon, za które przekazano rośliny tarasowe i balkonowe.

Najmłodsi uczestnicy Ekopikniku mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad segregacji odpadów i dbałości o środowisko naturalne w specjalnie dla nich przygotowanej przez WOŚ UM strefie zabaw ekologicznych oraz mobilnym centrum edukacji ekologicznej Fundacji Ekologicznej ARKA. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania lampionów z butelek i słoików oraz ozdobienia metodą sitodruku toreb wielokrotnego użytku.

Na scenie piknikowej zaprezentowały się dziecięce grupy taneczne, teatralne i wokalne oraz odbyły się konkursy zorganizowane przez Ogród Botaniczny UMCS, Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin. Zostały ogłoszone wyniki Kampanii „Rowerowa Wiosna 2018”, której organizatorem było Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Uczestnicy ekologicznej strefy zabaw oraz młodzi artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Lublin, Centru Handlowe SKENDE SHOPPING i Fabrykę Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Wszystkim Partnerom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie i wspólną zabawę. Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie i udaną współpracę.
Szczególnie gorąco dziękujemy nauczycielom i występującym dzieciom ze szkół, przedszkoli i zespołów tańca:

  1. Zespół Tańca Nowoczesnego z Domu Kultury RUTA
  2. Przedszkole nr 32
  3. Liceum Ogólnokształcące nr 29
  4. Gimnazjum nr 8
  5. Szkoła Podstawowa nr 27
  6. Przedszkole nr 87
  7. Szkoła Podstawowa nr 3
  8. Zespół Tańca MONO Mełgiew

baner_nowy_system_segregacji

Baner_azbest

baner_miejsca_dla_ciebie