W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Działania prozdrowotne w roku 2018

Zdrowe żywienie w szkołach podstawowych

W dniu 20 listopada 2018 r. odbyło się zorganizowane po raz kolejny przez Miasto Lublin szkolenie pracowników stołówek lubelskich szkół podstawowych na temat przygotowywania zdrowych posiłków w kontekście aktualnych zasad prawidłowego odżywiania. Celem szkolenia było przybliżenie tematyki dotyczącej prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych na terenie Miasta Lublin, wobec narastającego problem którego konsekwencją jest niedożywienie, nadwaga lub otyłość. Uczestnicy szkolenia poznali zasady układania jadłospisu szkolnego oraz zapoznali się

z zasadami doboru produktów spożywczych, ich obróbką termiczną, łączeniem smaków, stosowaniem ziół i przypraw, warzyw, owoców i produktów sezonowych. W części warsztatowej spotkania pracownicy naszych szkolnych stołówek przygotowali wzorcowy obiad szkolny. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie, przy ul. Elsnera 5.

Marsz Różowej Wstążki 2018

Prezydent Miasta Lublin zaprasza do udziału w "Marszu Różowej Wstążki".

Marsz odbędzie się w Lublinie w dniu 28 września 2018 r. (piątek) o godz: 14:00. Ideą Marszu Różowej Wstążki jest popularyzowanie wiedzy o raku piersi, okazanie wsparcia kobietom w walce z chorobą nowotworową i zachęcanie ich do wykonywania regularnych badań mammograficznych.

Akcja organizowana jest przez Miasto Lublin przy współpracy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Przemarsz rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Litewskim, a zakończy pod Ratuszem akcją prozdrowotną. Podczas spotkania będzie można min. zapisać się na badanie mammograficzne i cytologiczne.

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH 25 czerwca – 1 lipca 2018

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest organizacją pożytku publicznego. Działa na terenie całej Polski poprzez jednostki wojewódzkie i jako jedyna organizacja w kraju zajmuje się wspieraniem osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. W październiku 2016 roku obchodziliśmy 25. rocznicę działalności.  Dzięki naszemu towarzystwu głuchoniewidomi przestają stopniowo być anonimowi. Zaczynają wierzyć, że również i tę niepełnosprawność da się oswoić, i z nią żyć. Zaczynają wychodzić z domów, zawierają nowe znajomości, jeżdżą na wycieczki i warsztaty, podejmują naukę, znajdują pracę. Organizacja stara się codziennie wychodzić naprzeciw indywidualnym potrzebom beneficjentów, starając się uwzględnić jakże odmienną sytuację zdrowotną i życiową każdej z osób. Warsztaty komputerowe, czy artyterapeutyczne, spotkania klubowe, czy spotkania w ramach zajęć w jednostkach (np. gotowanie, gimnastyka), to tylko niektóre z form aktywności proponowanych głuchoniewidomym w najbliższym czasie.

W dniach 25. czerwca do 1. lipca już po raz szósty obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych. Jak co roku jest on bezpośrednio związany z kolejna rocznicą urodzin Hellen Keller (27.05.1880-1.06.1968) – doskonale znanej na całym świecie głuchoniewidomej pisarki i działaczki społecznej, która udowadniała, że osoba głuchoniewidoma może również czerpać pełnie z życia, która stała się rzecznikiem praw osób głuchoniewidomych. Jej wybitna osobowość i determinacja sprawiły, że ostatecznie zaczęto dostrzegać możliwości i potrzeby tej najmniej licznej i wyjątkowej grupy osób z niepełnosprawnością. Niech będzie to czas na lepsze poznanie zagadnień związanych ze specyfiką jednoczesnego uszkodzenia wzroku i słuchu, ale też czas na poznanie osób, dla których to nieodłączny element życia – ich problemów, pasji, marzeń, doświadczeń w radzeniu sobie z codziennością. Przyjmuje się szacunkowo, że w Polsce żyje – co najmniej – siedem tysięcy takich osób.

GŁUCHONIEWIDOMY? KTO TO TAKI? Z CZYM MOŻNA GO SKOJARZYĆ? JAK SCHARAKTERYZOWAĆ?

Gdy pada hasło „niewidomy”, statystyczny przechodzień kojarzy go z białą laską, psem przewodnikiem, pismem brajla. Gdy powiemy „głuchy” - od razu pojawia nam się obraz osoby porozumiewającej się Polskim Językiem Migowym. A kim jest właściwie „osoba głuchoniewidoma”? To pojęcie często nadal pozostaje zagadką… Każdy z nich ma swoją inną historię.

Są tacy, którzy nie widzą i nie słyszą od urodzenia. Tacy, którzy urodzili się „tylko” głusi, słabosłyszący lub „tylko” niewidomi, słabowidzący a później utracili drugi zmysł. Jedni nie widzą nic, ale jeszcze trochę słyszą, drudzy zachowali resztki wzroku, ale nie słyszą, a jeszcze inni słabo widzą i jednocześnie słabo słyszą. Różne też są przyczyny niepełnosprawności i różne sytuacje życiowe. Łączy ich wszystkich to, że na co dzień muszą radzić sobie z konsekwencjami jednoczesnego uszkodzenia wzroku i słuchu. Niektórzy są aktywni zawodowo i społecznie, wychowują dzieci, realizują swoje pasje – są samodzielni i niezależni materialnie. Inni żyją przy rodzinach lub w domach pomocy społecznej, nie wychodzą sami poza teren podwórka, potrzebują wsparcia przy wykonywaniu codziennych czynności, albo załatwieniu czegokolwiek.

Życie osoby głuchoniewidomej różni się od życia osoby „tylko” niewidomej lub „tylko” głuchej. Przede wszystkim ograniczeń jest więcej i mniejsze są możliwości kompensacji. Niewidomy w wielu sytuacjach może zastąpić brak wzroku słuchem. Za to głuchy, pozbawiony bodźców słuchowych, może bazować na tym, co widzi. Głuchoniewidomy, u którego uszkodzone są oba zmysły, nie ma takich możliwości - musi nauczyć się funkcjonować z tym, co mu pozostało. Tu bariery w komunikowaniu się, samodzielnym poruszaniu oraz dostęp do bieżących informacji to sfery, w których uszkodzenie obu zmysłów jest najbardziej odczuwalne.

Kaja – najmłodsza beneficjentka – ma 23 lata, chodzi po górach - zdobywa szczyty, jeździ konno, na rolkach oraz na nartach. Jest członkiem klubu sportowego, z ramienia, którego startuje w zawodach. Regularnie bierze udział w narciarskich Mistrzostwach Polskich Niepełnosprawnych w zjeździe Alpejskim, gdzie startuje w slalomie specjalnym, slalomie gigancie oraz w kombinacji. Jej marzeniem jest wystąpić na Paraolimpiadzie.

Film z serii superbohaterowie o Kai:http://https://youtu.be/vjjANZ1Re4w

Mariola – za każdym razem, gdy napotyka na barierę zamiast zawracać szuka sposobu by ją pokonać. Pasjonatka sportu. Zaczęła od strzelectwa niewidomych, gdzie używa się tu specjalnej broni laserowej
i elektronicznej tarczy. Kiedy choroba zaczęła zabierać jej słuch, Mariola zmieniła dyscyplinę na bowling - odmianę gry w kręgle. Obecnie może się pochwalić tytułem trzykrotnej mistrzyni Polski w bowlingu oraz wicemistrzyni kraju w grze w kręgle. Nie zamierza rezygnować, przekonuje, że to daje jej radość i siłę, a do tego się usamodzielnia i integruje

Film z serii superbohaterowie o Marioli: https://youtu.be/TAtXHtJG-f8

Krystyna, dla nas Pani Krysia – urodziła się w 1926 roku, zupełnie nie widzi i bardzo źle słyszy. Już jako małe dziecko tworzyła wiersze typu: „dzwonek i ogonek” i mówiła, że to wiersz, więc został poetką. Obecnie wydała 25 tomików poezji. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich i Polskiego Związku Niewidomych, pisuję do różnych pism. Pomimo swojego wieku i niepełnosprawności nadal pozostaje aktywna i twórcza. Jej życie stało się inspiracją dla filmu „Invisible” (Niewidzialne) w reż. Z. Pręgowskiej, który został wielokrotnie nagrodzony na różnych festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Film z serii superbohaterowie o Krystynie: https://youtu.be/hdZXM1F-iec

JAK SIĘ POROZUMIEĆ?

Wiele jest sposobów komunikowania się w środowisku osób głuchoniewidomych. Wiele jest też czynników, które na to wpływają. Wiele jest osób, które w różnych okolicznościach korzystają z różnych metod.

Dla osób, które nie słyszą od urodzenia lub wczesnego dzieciństwa najczęściej podstawową formą komunikowania się jest język migowy wraz z alfabetem palcowym. Mogą go odczytywać wzrokowo – jeśli mają wystarczające możliwości wzrokowe - bądź dotykowo – jeśli są one niewystarczające.

Niewidomi i słabowidzący z umiarkowanym niedosłuchem na ogół porozumiewają się mową ustną, najczęściej z wykorzystaniem sprzętu wzmacniającego odbiór dźwięków. W sytuacji, gdy nie są już w stanie rozumieć mowy za pomocą słuchu, można na przykład korzystać z pisma brajla.

Metodę uniwersalną dla wszystkich osób głuchoniewidomych, które potrafią zapisać wyrazy jest LORM - alfabet dotykowy opracowany przez Austriaka Hieronima Lorma w połowie XIX w. Polega on na kreśleniu linii lub stawianiu punktów na dłoni rozmówcy, które odpowiadają poszczególnym literom alfabetu.

A TO CIEKAWE: TŁUMACZ-PRZEWODNIK

To w jaki sposób głuchoniewidomy będzie przemieszczał się poza domem również zależy od wielu czynników. Na ogół współwystępujące poważne uszkodzenie wzroku i słuchu ogranicza możliwość samodzielnego i bezpiecznego poruszania się w przestrzeni.

W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby całkowicie pozbawione wzroku i słuchu. Przy załatwianiu codziennych spraw osoby te chętnie korzystają ze wsparcia tłumaczy-przewodników. Tak nazywamy specjalnie przeszkolonych fachowców, którzy poznali różne metody komunikacji oraz techniki bezpiecznego poruszania się z osobą głuchoniewidoma. Rolą tłumacza-przewodnika jest bycie niejako „oczami i uszami” osoby głuchoniewidomej.

Osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu mogą skorzystać z tego typu usług bezpłatnie, wystarczy, że skontaktują się z biurem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, albo z odpowiednią jego jednostka terenową.

SAM JESTEŚ OSOBĄ GŁUCHONIEWIDOMĄ?

ZNASZ KOGOŚ, KTO POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY?

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym: http://tpg.org.pl/regiony/jednostki/

Daktylografia https://youtu.be/Flz4QwIvpfI

Alfabet Lorma :  https://youtu.be/YRmRL5gCGCg

Jak pomóc: http://tpg.org.pl/jak-pomoc

Światowy Dzień Krwiodawcy w Lublinie

14 czerwca 2018 r. (czwartek) odbędą się obchody Światowego Dnia Krwiodawcy organizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie we współpracy z Lubelskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wydarzenie to jest podziękowaniem dla wszystkich Krwiodawców i Krwiodawczyń Województwa Lubelskiego za gotowość niesienia bezinteresownej pomocy innym poprzez oddawanie krwi. Dziękujemy za ich wielki DAR SERCA i otwarcie na potrzeby innych.

 Program wydarzenia:

 • 10:15 – uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Honorowych Krwiodawców PCK przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8
 • 11:00 - Msza Św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie.
 • 11:45  przemarsz ulicami Starego Miasta na Błonia pod Zamkiem i Festyn na Błoniach

W programie:

 • akcja poboru krwi (rejestracja w godzinach 11.00 – 17.00),
 • pokazy pierwszej pomocy,
 • gry i zabawy dla dzieci,
 • stoisko promocyjne RCKiK oraz PCK.

Lublin dla zdrowia psychicznego

Miasto Lublin przystąpiło do realizacji projektu „Lublin dla zdrowia psychicznego”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. Program realizowany będzie w okresie maj-grudzień 2018 r.

Projekt obejmuje realizację spotkań informacyjno-edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych na temat zaburzeń psychicznych i ochrony zdrowia psychicznego, warsztaty rozwijania umiejętności interpersonalnych oraz rozwoju osobistego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty dla pracowników socjalnych oraz nauczycieli i lekarzy dotyczące zagadnień z zakresu zdrowia psychicznego.

VI Lubelskie Dni Promujące Zdrowie – Rodzinny Festyn Zdrowotny

W środę 23 maja 2018 r. Urząd Miasta wraz z partnerami po raz kolejny zaprosili mieszkańców Lublina do uczestnictwa w akcji prozdrowotnej - Rodzinnym Festynie Zdrowotnym, który odbył się w ramach VI Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Mieszkańcy Lublina mogli skorzystać z nieodpłatnych porad zdrowotnych z zakresu min. dietetyki, diabetologii, uzależnień. Można było wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne min. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, masy ciała, poziomu substancji smolistych w wydychanym powietrzu. Badania przeprowadzali pracownicy lubelskich podmiotów medycznych oraz studenci Uniwersytetu Medycznego.

Ponadto w programie było wiele atrakcji i konkursów z nagrodami, występy artystyczne i sportowe. Ciekawą formę aktywności fizycznej jaką są ćwiczenia tai - chi zaprezentował Uniwersytet III wieku, dając jednocześnie dowód,że ćwiczyć każdy może w każdym wieku. Celem spotkania było min. przypomnienie o potrzebie wykonywania badań profilaktycznych jako jednego z elementów dbałości o zdrowie. W ramach Festynu świętowano również Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas Festynu min. rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pt. „100 lat Niepodległej”, w którym brały udział dzieci z rodzin zastępczych oraz podsumowano Grę I pomocy przedmedycznej przeprowadzoną przez Bursę nr 5.

Lp.

Nazwa i adres podmiotu

 1.  

Centrum Dietetyczne
Naturhouse Lublin
ul. Wieniawska 8
20 – 071 Lublin

 1.  

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny
IFMSA – Poland
ul. Chodźki 9
20 – 093 Lublin

 1.  

Komenda Miejska Policji
ul. Północna 3
20 – 001 Lublin

 1.  

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o
ul. Aleja Józefa Piłsudskiego 15
20-001 Lublin

 1.  

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
ul. Pielęgniarek 6
20 – 708 Lublin

 1.  

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
ul. Uniwersytecka 12
20 – 029 Lublin

 1.  

Ochotnicza Służba Ratownicza
Formacja Obrony Cywilnej

 1.  

Instytut Medycyny Wsi
im. Witolda Chodźki
ul. Kazimierza Jaczewskiego 2
20-090 Lublin

 1.  

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1
ul. Staszica 16
20-081 Lublin

 1.  

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4
ul. Dr K. Jaczewskiego 8
20 – 954 Lublin

 1.  

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki
im. Jana Bożego w Lublinie
ul. Biernackiego 9

 1.  

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
ul. Doktora Kazimierza Jaczewskiego 7
20-090 Lublin

 1.  

Szkoła Języków Obcych
"Profi-Lingua"
Al. Racławickie 6
20 – 059 Lublin

 1.  

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

ul. Żołnierzy Niepodległej 8
20-078 Lublin

 1.  

Specjalistyka Czechów
Aleja Kompozytorów Polskich 8
20-848 Lublin

 1.  

Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Zespół Flow
ul. Czwartaków 15
20 – 045 Lublin

 1.  

Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o.
ul. Radziwiłowska 5
20-080 Lublin

 1.  

Narodowy Fundusz Zdrowia
Lubelski Oddział Wojewódzki
w Lublinie
ul. Szkolna 16
20-124 Lublin

 1.  

SANITAS Centrum Medyczne Sp. z o.o.
ul. Okopowa 3
20-022 Lublin

 1.  

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie
ul. Nałęczowaka 27
20 – 701 Lublin

 1.  

Przychodnia Specjalistyczna
BIO-MEDICAL J. Biernacka, M. Zborowska spółka lekarzy
ul. Weteranów 11
20-038 Lublin

 1.  

MEDISEPT Producent środków dezynfekujących
Konopnica 159 c
21-030 Motycz

 1.  

KO-MED Centra Kliniczne
ul. Sieroszewskiego 34
24-100 Puławy

 1.  

ACS Słuchmed Spółka z o.o. Oddziały Protetyki Słuchu
ul. Przy Stawie 2
20-067 Lublin

 1.  

Bursa Szkolna nr 5
ul. Pogodna 52 A
20 – 337 Lublin

 1.  

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie
ul. Marii Koryznowej 2d
20-137 Lublin

 1.  

UMCS Wydział Artystyczny
Aleja Kraśnicka 2b
20-718 Lublin

 1.  

Lubelska Spółdzielnia Spożywców LSS
w Lublinie
ul. Stefana Wyszyńskiego 15
20-102 Lublin

 1.  

Cukiernia Elka
Leonów 66
21-025 Niemce

 1.  

Firma Ireks Prokopowicz sp. z o.o.
Milejowice ul. Cerekwiewska 55
26-652 Zakrzew

 1.  

Cukiernia Zbyszek
ul. Leszczyńskiego 19
20-652 Lublin

 1.  

Niepubliczny Żłobek dla Dzieci "Mali Przyjaciele"
ul. Kryształowa 8/U11
w Lublinie

 1.  

Dogoterapia Amigos w Lublinie

 1.  

Zespół Szkół RolniczychCentrum Kształcenia Praktycznego
Pszczela Wola 9
23 – 107 Strzyżewice

 1.  

Ośrodek Szkolno – Wychowaczy nr 1
Al. Spółdzielczości Pracy 65
20 – 147 Lublin

 1.  

Centrum Interwencji Kryzysowej
ul. Probostwo 6a
20-089 Lublin

 1.  

Zespół Interdyscyplinarny
ul. Głęboka 11
20-612 Lublin

 1.  

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Reginalny
ul. Narytowicza 54
20-016 Lublin

 1.  

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie
ul. prof. Antoniego Gębali 6
20-093 Lublin

 1.  

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia
Warsztat Terapii Zajęciowej w Lublinie
ul. Abramowicka 2
20-001 Lublin

 1.  

Przedszkole nr 35
ul.Błękitna 5
20-468 Lublin

 1.  

Przedszkole nr 45
ul. Kaczeńcowa 14
20-543 Lublin

 1.  

Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus"
ul. Leszczyńskiego 19
20-652 Lublin

 1.  

Klub Tańca Sportowego "Zamek Lublin"
ul. Solarza 1/1
20-815 Lublin

 1.  

Talerzyk Możliwości
ul. Niepodległości 20/47
20-246 Lublin

 

 

VI Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

W tym roku już po raz szósty odbędą się Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Organizatorami są Urząd Miasta Lublin, Uniwersytet Medyczny - Wydział Nauk o Zdrowiu Katedra Zdrowia Publicznego oraz Klaster Usług Zdrowotnych i Prozdrowotnych – Lubelska Medycyna.Obchody będą połączeniem konferencji naukowo - szkoleniowej, festynu rodzinnego oraz bogatej oferty bezpłatnych konsultacji w placówkach medycznych na terenie całego Lublina. Wykonanie badań i umówienie się na konsultacje możliwe będzie przez wszystkie dni trwania obchodów. Szczegółowe informacje w informatorze poniżej. Obchody będą połączeniem konferencji naukowo - szkoleniowej, festynu rodzinnego oraz bogatej oferty bezpłatnych konsultacji w placówkach medycznych na terenie całego Lublina. Wykonanie badań i umówienie się na konsultacje możliwe będzie przez wszystkie dni trwania obchodów. Szczegółowe informacje w informatorze poniżej.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie są skierowane do wszystkich mieszkańców Miasta.

W dniu 23 maja (środa) w godz. 14:30 - 18:00 na Placu Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny. Festyn będzie okazją do dobrej zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. pokazy karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, bańki mydlane oraz inne gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności. Dzięki podmiotom medycznym, firmom z branży sportowej i spożywczej, uczelniom i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Miasta Lublin udało się przygotować bardzo bogatą ofertę.

W dniach 5-6 czerwca br. w Collegium Universum ul. Chodźki 1 Uniwersytetu Medycznego oraz w Instytucie Medycyny wsi ul. Jaczewskiego 2 odbędzie się

VI Konferencja Naukowo Szkoleniowa pt.: „Medyczno – społeczne i prawne aspekty opieki nad dzieckiem” poświęcona różnym aspektom zdrowia publicznego w kontekście opieki nad dziećmi. Dodatkowe informacje na temat konferencji na stronie www.umlub.pl

Szczegółowe informacje na temat obchodów VI Lubelskich Dni Promujących Zdrowie znajdują pod adresami: www.lublin.eu/mieszkancy/zdrowie, www.trzyplus.lublin.eu , www.umlub.pl, www.medycyna.lublin.eu oraz na stronach internetowych współorganizatorów.

Patronat medialny nad obchodami objęło Radio Lublin oraz TV Lublin.

Załączniki:

Życie tętni otwartymi naczyniami

W dniu 12 maja odbędzie się lubelski etap ogólnopolskiej akcji „Życie tętni otwartymi naczyniami” . Jest to akcja Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz Grupy ADAMED. Specjalny autobus tzw. „Mobilna poradnia” to miejsce, w którym pacjenci skorzystają z bezpłatnych konsultacji specjalisty - chirurga naczyniowego oraz poszerzą swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń. W Lublinie autobus będzie w dniu

12 maja w godz. 9:00 – 17:00 na parkingu na ul. Tomasz Zana 19 przy Galerii E. Leclerc. Zapisy na wizytę odbywają się wyłącznie na miejscu, w dniu wydarzenia.
Aby skorzystać z porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Mapa akcji

 

Organizatorzy akcji

Adamed Akademia Logo polskie stowarzyszenie

 

Partner społeczny akcji

Logo dla seniora