W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Działania prozdrowotne w roku 2015

Europejski Tydzień Testowania na HIV

W ramach Europejskiego Tygodnia Testowania w dniach 20 - 27 listopada 2015 r. zapraszamy do wykonywania badań w kierunku zakażenia wirusem HIV. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone HIV mogą żyć równie długo, jak ludzie niezakażeni, mogą też prowadzić podobny tryb życia, mieć dzieci, pracować. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, uchronić się przed rozwinięciem pełnoobjawowego AIDS.

Test (tak zwany test przesiewowy) polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi, w której poszukuje się antygenu wirusa i przeciwciał skierowanych przeciw wirusowi. Krew jest pobierana przez pielęgniarkę przy użyciu sterylnych, jednorazowych igieł i strzykawek. Nie trzeba być na czczo. Wynik jest gotowy do odebrania nazajutrz lub po kilku dniach. Test wykonywany jest bezpłatnie, bez skierowania i anonimowo.

Badania w Lublinie można wykonać w:
Punkcie Konsultacyjno – Diagnostycznym przy punkcie pobrań przychodni SP ZOZ MSW
Spokojna 3
20-331 Lublin
tel. 512 619 714
Punkt jest czynny codziennie od 15.00 do 18.30