W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja podsumowująca Lokalną Kampanię pod nazwą „Dopalacze - droga donikąd”

Konferencja podsumowująca Lokalną Kampanię pod nazwą „Dopalacze - droga donikąd”
25.09.201812:55

Problem „tzw. „dopalaczy”, jak wynika z analiz stanowi coraz większe zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci i młodzieży. W związku z powyższym zasadnym było podjęcie długofalowych, profesjonalnych działań mających na celu zmniejszenie zagrożeń związanych z nowymi substancjami psychoaktywnymi w naszym mieście.

Gmina Lublin od 2015 roku realizuje Lokalną Kampanię pod nazwą "Dopalacze droga donikąd".

Program kampanii obejmuje zespół zadań określonych w Gminnym Programie Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin wyodrębnionych do realizacji ze względu na cel, którym jest zainicjowanie, wspieranie oraz rozwój działań zmierzających do ograniczenia używania substancji psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem “dopalaczy”.

W dniu 11 października 2018 r. w Trybunale Koronnym odbędzie się konferencja podsumowująca Lokalną Kampanię pod nazwą „Dopalacze - droga donikąd” skierowana do szerokiego grona przedstawicieli instytucji z miasta Lublina, m.in. dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów szkolnych, wychowawców w internatach i bursach, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, organizacji pozarządowych realizujących działania w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Celem konferencji jest podsumowanie osiągniętych efektów zrealizowanych działań prowadzonych w ramach poszczególnych etapów kampanii.
    
Program konferencji

08.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników konferencji,
9.00 – Otwarcie konferencji,
9.05 – 9.15 – Lokalna Kampania „Dopalacze droga donikąd” – Marta Wcisło, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin,
9.15 – 9.45 – Metody konstruowania programów profilaktycznych w szkołach – dr Ireneusz Siudem, psycholog,
9.45 – 10.15 – Realizacja działań profilaktycznych w lubelskich placówkach oświatowych – Leszek Iwaniak, specjalista terapii uzależnień,
10.15 – 10.45 – przerwa kawowa,
10.45 – 11.15 – Występowanie zatruć dopalaczami – aktualne dane – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie,
11.15 – 11.30 – Zmiany ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Lublinie,
11.30 – 12.30 – Panel dyskusyjny - Lokalna Kampania „Dopalacze droga donikąd”.