W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje społeczne dotyczące przeciwdziałania narkomanii

Konsultacje społeczne dotyczące przeciwdziałania narkomanii
28.09.202009:42

2 października rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin. Stanowi on podstawę działań Miasta w zakresie zapobiegania i rozwiązywania problemów narkomanii wśród mieszkańców Lublina. Konsultacje potrwają do 16 października.

Celem konsultacji jest zapoznanie mieszkańców z projektem dokumentu oraz poznanie opinii, uwag i propozycji dotyczących zawartych w nim zadań, które ma realizować Miasto.

Mieszkańcy mogą przesłać swoje opinie mailem na adres: konsultacje@lublin.eu lub przekazać je osobiście podczas dyżurów konsultacyjnych, które odbędą się 2, 5, 6 i 7 października w godzinach 15.30-17.30 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2 w pokoju 203 (II piętro).

Jak wynika z przeprowadzonych w 2018 roku badań najczęstszym powodem sięgania po narkotyki jest chęć dobrej zabawy, zrelaksowania się, odprężenia i pokonania sytuacji stresujących. Wiek inicjacji narkotykowej przypada na ósmą klasę szkoły podstawowej (dawna druga klasa gimnazjum). Największe nasilenie zjawiska narkomanii występuje w najstarszych i bardziej zaludnionych dzielnicach Lublina - Dziesiątej, Tatarach, Kalinowszczyźnie, Wrotkowie, Ponikwodzie, Czechowie, Czubach, Węglinie, Rurach. Szkoła jest miejscem, w którym młodzież dość często używa narkotyków, jednak o wiele bardziej popularne są imprezy w domach i dyskoteki. Zdarza się, że młodzież niepełnoletnia bierze udział w imprezach w akademikach, gdzie używane są narkotyki. Dzieje się to również w centrach handlowych.

Pliki do pobrania