W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wydarzenia

W marcu 2024 r. ruszają zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

W marcu ruszają zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży, połączone z edukacją na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami. Zajęcia prowadzone będą przez działające na terenie Lublina kluby sportowe, a wśród zaproponowanych aktywności znalazły się: judo, rugby, zapasy, taekwon-do, tenis stołowy, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, taniec sportowy oraz zajęcia ze wspinaczki.

- Zlecając organizację tego typu zajęć staramy się stworzyć naszym młodym mieszkankom i mieszkańcom takie możliwości spędzania wolnego czasu, które z jednej strony pozwolą rozwijać ich zainteresowania i pasje, z drugiej pozytywnie wpłynął na ich rozwój. Przygotowane propozycje to nie tylko możliwość poprawy sprawności fizycznej, ale także poszerzenia wiedzy o prawidłowych postawach oraz pozytywnych nawykach młodych - mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Zajęcia prowadzone będą w 16 klubach i organizacjach sportowych działających na terenie Lublina, a udział w nich weźmie 234 uczestników. Działania te realizowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin. W bieżącym roku Miasto Lublin przeznaczyło na ten cel 160 tys. zł.

Wykaz podmiotów organizujących działania rekreacyjno-sportowe połączone z profilaktyką uzależnień:

  1. Klub Tańca Sportowego „ZAMEK LUBLIN” (taniec sportowy)
  2. Klub Sportowy „Protektor” (taekwon-do)
  3. Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” (piłka ręczna)
  4. Uczniowski Klub Sportowy „SPARTAKUS” (judo)
  5. Uczniowski Klub Sportowy „Aktywni Lublin” (rugby)
  6. Wodniacki Uczniowski Klub Sportowy SP 30 (pływanie)
  7. Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin (pływanie)
  8. Uczniowski Klub Sportowy „OLIMP LUBLIN” (tenis stołowy)
  9. Uczniowski Klub Sportowy „RUCH LUBLIN” (tenis stołowy)
  10. Lubelskie Stowarzyszenie „Zawsze Aktywni” (pływanie)
  11. Fundacja „Szczęśliwe Dzieciństwo” (piłka nożna)
  12. Miejski Klub Sportowy „KALINA – LUBLIN” (zapasy)
  13. Uczniowski Klub Sportowy „ROXA” LUBLIN (piłka ręczna)
  14. Fundacja „Skrzydła dla Edukacji” (wspinaczka)
  15. Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” (piłka nożna)
  16. Klub Sportowy „BUDOWLANI” (rugby).

Zimowe ferie w lubelskich szkołach w 2024 r.

Półkolonie dla blisko 800 dzieci i młodzieży to kolejna propozycja spędzania ferii zimowych obok trwającej Akcji „Zima w mieście”. Miasto dofinansowało organizację zajęć w 10 szkołach podstawowych działających na terenie Lublina.

- Przekazując szkołom środki na organizację wypoczynku dla młodych mieszkanek i mieszkańców Lublina spędzających ferie zimowe w mieście, chcemy wspierać rodziców, którzy nie zawsze mogą zapewnić opiekę dla swoich dzieci podczas przerwy od zajęć szkolnych. Dodatkowe środki pozwolą zorganizować uczennicom i uczniom lubelskich placówek wiele atrakcyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu, takich jak: zajęcia sportowe, zabawy edukacyjne oparte na twórczym działaniu czy warsztaty kulinarne. Przygotowane wydarzenia to nie tylko możliwość nabycia nowych umiejętności i wzmocnienia kondycji zdrowotnej, ale także doskonała okazja do spotkania się z przyjaciółmi oraz wspólnej zabawy - mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Półkolonie będą prowadzone od 29 stycznia do 9 lutego w 10 lubelskich szkołach podstawowych: SP 3, SP 14, SP 23, SP 27, SP 28, SP 29, SP 39, SP 52, SP 57 i SP 58. W tym roku skorzysta z nich 790 dzieci i młodzieży. W przygotowanej przez miejskie placówki ofercie znalazły się zajęcia integracyjno-sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne i techniczne, warsztaty kulinarne, zabawy edukacyjne i turnieje gier planszowych, a także zajęcia relaksacyjne na świeżym powietrzu. W ramach przygotowanych atrakcji zaplanowano także wycieczki do muzeum i teatru oraz wyjścia do kina, sali zabaw i parku trampolin oraz na pływalnię. Uczestniczki i uczestnicy wypoczynku będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz poprawy sprawności fizycznej, nauczą się jak spędzać wolny czas w sposób twórczy i aktywny, a także rozwiną swoją wiedzę o prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Zapisy na półkolonie prowadzone są bezpośrednio w szkołach. Poniżej znajduje się wykaz lubelskich placówek organizujących półkolonie zimowe.

Środki na organizację półkolonii pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na lata 2024-2026. W tym roku przeznaczono na ten cel 316 tys. zł.

Do pobrania