Brązowy medal Joanny Bemowskiej!

20.07.2018

Joanna wywalczyła medal w chodzie sportowym na dystansie 5 kilometrów. To pierwszy medal dla AZS UMCS Lublin. Konkurencja była dopiero drugą rozgrywaną w czasie imprezy. Zaczęła się o 10:00 rano. Bemowska pokonała trasę w czasie 24:41.12 sekundy. Lepsze od niej okazały się tylko reprezentantki Stali Mielec. Srebro wynikiem 23:19.65 sekundy wywalczyła Katarzyna Zdziebło. Na najwyższym stopniu podium stanęła Paulina Buziak (22:50.68 sekundy).

Szczerze mówiąc, początkowo nie nastawiałam się bardzo na medal. Jestem aktualnie w trakcie przygotowań do startu na Mistrzostwach Europy na dystansie 50 kilometrów. Przed Mistrzostwami Polski widziałam jednak listę startową. Ucieszyłam się, bo pomyślałam, że są szanse na podium. Chciałam przejść dystans spokojnie, z głową. To miał być też mocny akcent treningowy. Wynik trochę odbiega od założeń. Moje nogi nie wytrzymały takiego tempa, ale tym bardziej cieszę się z medalu. Na Mistrzostwach Polski on jest najważniejszy zarówno dla mnie jak i Klubu – skomentowała trzecia na dystansie 5 kilometrów, Joanna Bemowska.

Zawodniczka ma już w dorobku medal rangi mistrzowskiej. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w 2017 roku również zajęła trzecie miejsce. Przed chodziarką teraz przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu – 24. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które od 7 sierpnia w Berlinie.

Z samego rana o medal Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na dystansie 10 kilometrów walczył też Rafał Fedaczyński. Zmagania ukończył jednak na piątym miejscu (43:51.70 sekundy). Złoto trafiło w ręce zawodnika Politechniki Opolskiej, Dawida Tomali (40:17.62 sekundy). Za jego plecami linię mety minęli reprezentujący AZS-AWF Katowice: Artur Brzozowski (40:20.59 sekundy) i Rafał Sikora (41:57.84 sekundy).