Czwarta wygrana Pszczółek w sezonie

25.11.2019

Pewnym zwycięstwem Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zakończył się sobotni mecz przeciwko DGT Politechnice Gdańskiej. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wygrały 81-63. Najskuteczniejsza na parkiecie była zawodniczka gospodyń ‒ Jovana Popovic (18).

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Wynik otworzyła rozgrywająca Lublina ‒ Alexis Peterson (2-0). Ale Politechnika Gdańska nawet na chwilę nie odpuszczała. Przyjezdne dochodziły do wielu sytuacji rzutowych. Dobrze wychodziły im próby z dystansu. Miejscowe natomiast imponowały w sytuacjach podkoszowych. Przez długi czas grały na 100% skuteczności. Na półmetku pierwszej kwarty podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka osiągnęły największą jak dotychczas przewagę (15-11). Ale “trójką” odpowiedziała Sylwia Bujniak (15-14). Delikatne prowadzenie po stronie lublinianek utrzymywało się jednak w dalszej części tej odsłony meczu. Po dziesięciu minutach zielono-białe wygrywały 31-26. Po chwili przerwy drużyny nie imponowały już tak skutecznością. Wystarczy wspomnieć, że na pierwsze punkty czekaliśmy aż dwie minuty. Zdobyła je Briana Day (33-26). Gdy trzy oczka dołożyła Peterson, trener gości ‒ Vadim Czeczuro poprosił o czas. Po nim rzutów zza linii 6.75 metra próbowały gdańszczanki, ale bez rezultatu. Pszczółki zaczęły odskakiwać. Upłynęło pięć minut, a koszykarki z Pomorza nadal były bez punktów. Przewaga miejscowych urosła (40-26). Niemoc Politechniki przełamała Bujniak (40-29). W zasadzie to wszystko, na co było stać przyjezdne, które trafiły tylko jeszcze raz. Mecz był pod pełną kontrolą Lublina. Zespoły schodziły do szatni przy wyraźnym prowadzeniu gospodyń (53-31).

Po zmianie stron obserwowaliśmy sporo błędów. Szczególnie widoczne było to w szeregach Politechniki, która nie mogła trafić przez przeszło dwie minuty. Wcale lepiej nie radziły sobie gospodynie. Na trzy minuty przed zakończeniem trzeciej odsłony wynik uległ zmianie, ale tylko nieznacznie w stosunku do tego sprzed przerwy. Zielono-białe prowadziły 60-39. Mecz nie mógł się podobać. Na parkiecie obserwowaliśmy dużo chaosu i przypadkowych rzutów. Zaliczka Pszczółek z pierwszej połowy starczyła jednak, by przed ostatnią kwartą mieć bezpieczną przewagę (68-41). Wynik akcją “3+1” ustaliła Julia Adamowicz. W czwartej części gdańszczanki mocno zabrały się za odrabianie strat. Na jej półmetku było 70-52. Politechnika, a dokładnie Martyna Koc trzy razy z rzędu rzuciła “za trzy”. Jednak było już zbyt późno, aby odmienić losy spotkania. AZS wygrał 81-63. Dla Pszczółek było to czwarte zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ DGT Politechnika Gdańska 81-63 (31-26, 22-5, 15-10, 13-22)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (17), Briana Day (10),Zuzanna Sklepowicz (2), Agnieszka Szott-Hejmej (DNP), Wiktoria Duchnowska (3), Julia Adamowicz (17), Anna Pawłowska, Ama Degbeon (10), Jovana Popovic (18), Giedrė Labuckienė (4), Olga Trzeciak.

DGT Politechnika Gdańska: Presley Hudson (14), Klaudia Niedźwiedzka (4), Jenna Smith (2), Sylwia Bujniak (13), Alice Nayo (12), Agnieszka Haryńska (3), Agata Ostrowska (2), Karolina Strzelczyk (2), Marianna Duszkiewicz, Martyna Koc (11).