Daria Zabawska z minimum na MŚ w Doha!

04.06.2019

W minioną niedzielę 2 czerwca lekkoatleci AZS UMCS Lublin wystąpili podczas II Grand Prix Gliwic w Lekkiej Atletyce. Najwięcej radości kibicom akademików dał występ naszej mistrzymi Darii Zabawskiej, która w konkursie rzutu dyskiem osiągnęła minimum na Mistrzostwa Świata w Doha.

Dyskobolka, która stosunkowo niedawno została zawodniczką zielono-białych najlepszą swoją próbę wykonała w szóstej konkursowej serii. Uzyskała w niej 62.36 metra! To jej nowy rekord życiowy, a jednocześnie przepustka do jesiennych Mistrzostw Świata. Daria wygrała zawody na Górnym Śląsku z przewagą ponad trzech metrów nad drugą Lidią Augustyniak (MKL Toruń). Oprócz minimum i zwycięstwa cieszyć też może, że akademiczka nie spaliła żadnego podejścia. Uzyskała kolejno: 56.47, 56.69, 59.80, 55.67, 56.92 oraz 62.36 metra.

Drugi medal dla ekipy z Lublina zdobył Szymon Żywko w biegu na 1500 metrów. Srebro zapewnił mu rezultat 3:45.47 sekundy, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Zmagania wygrał reprezentant AZS Łódź ‒ Adam Włodarczyk (3:43.02 sekundy).

Bez podium, ale z nowym rekordem życiowym Grand Prix zakończył Michał Kitliński. 800-metrowiec złamał granicę 1:49.00! Od niedzieli jego nowa życiówka wynosi 1.48.99 sekundy.

W tej chwili kwalifikacje do 17. IAAF Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce osiągnęli: Daria Zabawska, Paulina Guba, Rafał Fedaczyński oraz Malwina Kopron.