Kolejne medale podczas drugiego dnia Mistrzostw

30.04.202112:20

Pływacy KU AZS UMCS Lublin stawali na podium trzykrotnie podczas drugiego dnia zmagań w Aqua Lublin. Gospodarze prowadzą w klasyfikacji punktowej imprezy.

Czwartkowe popołudnie rozpoczęły zmagania na 200 metrów stylem dowolnym. W zmaganiach pań oglądaliśmy między innymi reprezentantkę gospodarzy – Danielę Georges, która zakończyła zmagania na 9. miejscu. Wygrała zawodniczka UKS GOS Raszyn – Aleksandra Polańska (1:59.69).

Dla lublinian jednym z najbardziej emocjonujących był start panów na tym dystansie. A to dlatego, że w gronie kandydatów do walki o medale znaleźli się: Jan Hołub i Jan Świtkowski. Obydwaj po pierwszym nawrocie byli w pierwszej trójce. Ostatecznie tylko jednemu – Hołubowi udało się wywalczyć medal. Zawodnik KU AZS UMCS Lublin zdobył srebro (1:48.98), ulegając w samej końcówce Kamilowi Sieradzkiemu z Unii Oświęcim (Unia Oświęcim) – 1.48.59.

Jestem bardzo mocno zmęczony, ale też szczęśliwy, bo poprawiłem rekord życiowy. Co prawda były jeszcze rezerwy, stać mnie na więcej, ale z Kubą Kraską trochę za mocno otworzyliśmy 100 m i na ostatnich 50 m dużo nas to kosztowało. Ale na dziś ten wynik daje mi prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w sztafecie. Za dwa tygodnie startuję na Mistrzostwach Europy i tam będę się starał poprawić jeszcze ten rezultat. Rywale nie śpią, ale ja na pewno też nie odpuszczam, może bardziej z głową otworzę ten wyścig i myślę, że w Budapeszcie będzie jeszcze lepiej – komentował zawodnik AZS UMCS, Jan Hołub.

Kolejne dwa medale dołożyły sztafety. Panie w składzie: Daniela Georges, Natalia Dwojak, Wiktoria Czarnecka i Natalia Lewandowska oraz panowie Konrad Czerniak, Filip Lech, Jan Hołub i Marcin Cieślak w zmaganiach 4×100 metrów stylem dowolnym stanęli na najniższym stopniu podium. Zmagania kobiet wygrała Juvenia a panów G-8 Bielany.

W zmaganiach na 100 metrów klasykiem wystartowała Wiktoria Samuła. Akademiczka z rezultatem 1:10.28 zajęła 5. miejsce.

źródło: azs.umcs.pl