W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kolejny złoty transfer do AZS UMCS Lublin!

14.02.202009:24

Nowa zawodniczka w barwach AZS UMCS Lublin to Małgorzata Hołub-Kowalik: srebrna medalistka Mistrzostw Świata - Doha 2019, Mistrzyni Europy - Berlin 2018 i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

Podczas 94 Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce – Lublin 2018 lekkoatletka pobiła rekord Mistrzostw Polski i z czasem 51.18 sekundy ustanowiła czwarty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w biegu finałowym na 400 metrów.

27-letnia sprinterka na swoim koncie ma osiem medali imprez rangi mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata). Wszystkie zostały wywalczone w sztafecie 4x400 metrów. Nowa reprezentantka AZS-u to aktualna mistrzyni Europy (2018) oraz aktualna wicemistrzyni świata (2019) właśnie ze wspomnianej już sztafety. Hołub-Kowalik ma na swoim koncie również sukcesy indywidualne. Jednymi z najważniejszych są medale Uniwersjady. W 2015 roku ‒ w Gwangju wywalczyła srebro, by dwa lata później sięgnąć już po najwyższy laur. Z Tajpej (2017) wróciła ze złotym krążkiem. To kolejne doskonałe wzmocnienie AZS UMCS Lublin - w styczniu współpracę z klubem rozpoczął Karol Hoffmann.