W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Najlepsi polscy lekkoatleci w Galerii Ratusz

08.11.201815:27

Dzięki fotografiom Pawła Skraby i Bartłomieja Wójtowicza przypomnimy sobie niezwykłe chwile. W dniach 20-22 lipca 2018 roku na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie rywalizowało ponad 400 najlepszych polskich lekkoatletów. Nasza publiczność była świadkiem ustanawiania nowych rekordów i walki o medale na najwyższym sportowym poziomie z udziałem lekkoatletycznych sław: Anity Włodarczyk, Adama Kszczota, Pawła Fajdka, Piotra Liska, Marcina  Lewandowskiego, Angeliki Cichockiej, Justyny Święty-Ersetic i naszych utytułowanych zawodniczek KU AZS UMCS Lublin: Pauliny Guby, Malwiny Kopron i Karoliny Kołeczek.

Święto Królowej Sportu wróciło do naszego miasta po 34 latach i dostarczyło mieszkańcom niezapomnianych sportowych wrażeń. Do takich wzruszających momentów należało ustanowienie przez Martynę Kotwiłę rekordu w biegu na 200 m. Przez 54 lata najlepszy wynik należał do multimedalistki olimpijskiej Ireny Kirszenstein-Szewińskiej, której pamięć uczczono podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw w Lublinie. Wystawę można zwiedzać do 24 listopada.