W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego z PTTK

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego z PTTK
16.02.202110:50

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. M. S. Pajdowskiego przy Oddziale Miejskim PTTK w Lublinie rokrocznie zaprasza na wspólne spacery i poznawanie historii miasta. Poczynając od roku 2009, przewodnicy przygotowali 12 spacerów tematycznych, w których udział wzięło już ponad 4 000 osób. W tym roku także nie zabraknie wspólnego poznawania Lublina, choć w nieco zmienionej formie. 

W związku z sytuacją związaną z epidemią COVID-19 przewodnicy zapraszają do uczestnictwa w grze miejskiej, której trasę można przebyć samodzielnie lub w gronie rodziny. Jej autorką jest przewodnik miejski Teresa Ewa Jezierska. Na trasie "Od Pałacu Biskupiego do Mostu Lutosławskiego" na uczestników spaceru czekają fascynujące odkrycia i tajemnice zaklęte w murach kamienic i pałaców. W głębi podwórek, także skrywa się niejedna ciekawa historia, o której pisały Julia Hartwig czy Anna Kamieńska. W trakcie gry zostaną przybliżone sylwetki Anny Stanisławy Zbąskiej, Józefa Czechowicza, Franciszki Arnsztajnowej czy Róży Szperowej. Jedno jest pewne! Gra miejska to świetna zabawa i spora dawka wiedzy dla każdego, podana w interesującej formie. 

Grę miejską można pobrać od 18 lutego br. ze strony internetowej Oddziału Miejskiego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie oraz strony internetowej Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK.

 


Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych. Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest oprowadzanie za darmo miejscowych ludzi, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.