W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Budujemy Lublin

Data rozpoczęcia 2018-01-14
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2018-01-14
Godzina zakończenia 14:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Kontakt 81 533-85-13

Zapraszamy w niedzielę 14 stycznia w godz. 12.00-14.30 do gry-zabawy Budujemy Lublin w ratuszu z Głuska w miasteczku Muzeum Wsi Lubelskiej.

W programie 30 interaktywnych zagadek dotyczących rozwoju Lublina i życia codziennego Miasta. Sceniczne instalacje umożliwią pełne wyobrażenie uczestnikom gry sytuacji historycznych.

Przygotowano rekwizyty i elementy kostiumów z epoki. To oczywiście zaproszenie do odgrywania ról – będziemy wspólnie budować scenki z epoki. By łatwiej i przyjemniej rozwiązywało się zagadki, niektóre z nich kustosz przedstawi w formie narracyjnych wierszy napisanych specjalnie dla najmłodszych Lublinian.

Spotkanie poprowadzą Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra – w ubiorach z epoki. Sala w której rozegramy nasz pojedynek z historią życia codziennego jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Możemy więc grać albo kibicować.