W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Historia według Jacka Kaczmarskiego w Między Słowami

11.12.201812:29

Kawiarnia Między Słowami zaprasza na wydarzenie Historia według Jacka Kaczmarskiego. 13 grudnia 1981 r. władze wprowadziły w Polsce stan wojenny. Przebywający wówczas poza granicami Polski Jacek Kaczmarski zdecydował się na pozostanie „na emigracji”. Do Polski docierały jednak jego utwory, przemycane przez granice na kasetach, czy za pośrednictwem rozgłośni Radio Wolna Europa.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Kawiarnia Między Słowami zaprasza na koncert utworów Kaczmarskiego, w specyficzny sposób będących komentarzem do tamtych socjalistycznych i „wojennych” realiów. Piosenki Jacka Kaczmarskiego zaprezentuje Adam Jarząbek, miłośnik jego twórczości, od ponad 30 lat zajmujący się wykonywaniem utworów Kaczmarskiego. Pomysł koncertu narodził się podczas październikowych lekcji dla młodzieży "Kaczmarski - przewodnik po kulturze". W kontekście aktualnych wydarzeń politycznych za naszą wschodnią granicą muzyka tamtych czasów nabiera nowych znaczeń.

Bilety w cenie 20 zł dostępne przed koncertem.

Więcej informacji.

Baner IV edycja programu Miejsce Inspiracji