W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert piosenek francuskich oraz kulinarne niespodzianki w Hadesie

02.08.201711:38

W środę 2 sierpnia o godz.19.00 Hades Szeroka Art Festival 2017 zaprasza na wieczór z tłumaczem Jackiem Giszczakiem. Tematem spotkania przy ul. Grodzkiej 21 będzie literatura i pisarze frankofońscy. Autor opowie o tłumaczeniach literatury frankofońskiej, pisarzy, dla których francuski nie jest językiem rodzimym, przede wszystkim z dawnych kolonii. Z pewnością wspomni o urodzonym na Haiti Alainie Mabanckou - Giszczak przełożył sześć jego książek (m.in. "Zwierzenia jeżozwierza"), przywoła Dany'ego Laferriera, dramatyczne opowieści o wojnie w Rwandzie Jeana Hatzfelda urodzonego na Madagaskarze, czy lauretata Prix Goncourt Tahara Ben Jellouna z Maroka. Następnego dnia, 3 sierpnia o godz.20.00 rozpocznie się FINAŁ HADES SZEROKA ART FESTIVAL 2017, czyli koncert: Jacek Giszczak + Bartek Abramowicz.

Jacek Giszczak przełożył na polski ponad 50 książek pisarzy francuskich i frankofońskich. Jest Kawalerem Orderu Sztuki i Literatury (2015), przyznawanego przez Ministra Kultury i Środków Przekazu Republiki Francuskiej, w tym roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Lublina. Mieszka na Starym Mieście w Lublinie.

Baner IV edycja programu Miejsce Inspiracji