W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "Między Słowami" zaprasza na stoisko z książkami

10.07.201714:58

Kinoteatr na dziedzińcu Zamku Lubelskiego! Adaptacja obsypanej nagrodami powieści kryminalnej „Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego i Norberta Rudasia. Rok 1945. Osadzony w więzieniu na Zamku Lubelskim przedwojenny komisarz Maciejewski (Przemysław Sadowski) podpisuje pakt z Diabłem – przebiegłym ubekiem Grabarzem (Mirosław Zbrojewicz). Taka jest cena nie tyle przeżycia, ale przede wszystkim ocalenia żony (Matylda Damięcka) i nowo narodzonego dziecka. Maciejewski podejmuje się rozwiązania zagadki, która prowadzi do bezwzględnej Walakowej (Agnieszka Wielgosz) i jej wspólników, przygotowujących w Lublinie pogrom Żydów.
W znakomitej obsadzie zobaczymy między innymi:

  • Przemysława Sadowskiego jako Zygmunta Maciejewskiego
  • Matyldę Damięcką jako Różę
  • Mirosława Zbrojewicza jako Grabarza
  • Agnieszkę Wielgosz jako Walakową.

Czy Maciejewskiemu uda się ocalić własną skórę, rodzinę i niewinnych ludzi? Czy ubek dotrzyma obietnicy? I dlaczego nieszczęście ominąć ma właśnie Lublin? Wszystko to po raz pierwszy w historii opowiedziane zostanie na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, gdzie rozpoczyna się i kończy akcja „Pogromu w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego. Premiera 14 lipca o godz.21.00. Kolejne spektakle 15 i 16 lipca. Podczas wydarzenia na stoisko z książkami Marcina Wrońskiego zaprasza Kawiarnia&Księgarnia "Między Słowami". Po spektaklu będzie można otrzymać autograf pisarza.

Baner IV edycja programu Miejsce Inspiracji