W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wesele w Mandragorze

28.07.201713:14

W tym dniu tradycyjnie przed Mandragorą stanie piękna chuppa i 20 sierpnia o godz.16.00 spod Bramy Grodzkiej wyruszy korowód z weselnikami. Aktorzy Teatru Żydowskiego z Warszawy przygotowali w tym roku wspaniały spektakl "Kamienica na Krawieckiej", na podstawie spektaklu ,,Kamienica na Nalewkach'', będzie wspólną podróżą na ulicę, której już nie ma, ale atmosfera przedwojennej Krawieckiej wraca echem melodii, głosami ulicznych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent. Spektakl przeniesie uczestników do jedynego w swoim rodzaju świata, ukazującego życie codzienne Żydów z lubelskiej ulicy Krawieckiej. Znajdą tu wszystko: kłótnie plotkarek, spiski swatek, porady lekarskie, wieczory szabasowe, schadzki kochanków i podwórkowe kapele. A najważniejszym punktem będzie żydowski ślub.

Ulica Krawiecka była symbolem żydowskiego świata - tętniącego życiem od świtu do nocy, pełnego gwaru i humoru. Dlatego możecie być pewni, że śmiech będzie Wam towarzyszył przez cały wieczór. 38 aktorów, muzycy, tancerze i publiczność - wszyscy będą będą świadkami wspaniałego wydarzenia na lubelskiej starówce. Gwiazdą wieczoru będzie Pani Gołda Tencer - dyrektor teatru żydowskiego. Na zakończenie Naszego wielkiego żydowskiego wesela wystąpi Szalom Chełm - klezmerzy z Chełma. Wstęp wolny!

Wydarzenie "Nasze Wielkie żydowskie wesele" organizowane jest w ramach: MiszMasz. Festiwal kultury żydowskiej w Lublinie i dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.
 

Powiązane wydarzenia (1)

Baner IV edycja programu Miejsce Inspiracji