W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 11-13 stycznia

10.01.201920:25

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend.

KONCERTY, SEANSE

Lublin Jazz oraz Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na koncert HUM - międzynarodowego kwartetu grającego kreatywny jazz. Istotą grupy jest dynamika między wielokulturowym podłożem a zjednoczoną, silną, wspólną wizją kolektywnej improwizacji.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert poświęcony twórczości legendy polskiej muzyki. Na koncert “Wodecki symfonicznie” składa się 25 największych przebojów artysty, które z pewnością poruszą serca zarówno młodych jak i starszych fanów muzyka.

Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza na film Paolo Sorrentino pod tytułem “Młodość”. Organizatorzy gwarantują pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

W trwajacym nadal sezonie bożonarodzeniowym chór La Musica zaprasza na XXIV Opłatkowy Koncert Kolęd - Kolędy i Pastorałki Świata. Koncert organizowany jest corocznie od 1995 roku w każdą, drugą sobotę stycznia i jak co roku zaprasza na przegląd kolęd w wykonaniu chórów polskich i zagranicznych.

Szkoła Muzyczna “Rytm i Melodia” z okazji Świąt Bożego Narodzenia zaprasza na koncert oraz wspólne kolędowanie w Szopce Bożonarodzeniowej w Lublinie. Występ stanowi część trwającego w Lublinie Festiwalu Bożego Narodzenia.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert formacji “Dziady Kazimierskie”. Zespół w swojej twórczości łączy miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. Organizatorzy gwarantują, że ich muzyczna opowieść wciągnie każdego widza.

Już w niedzielę, 13 stycznia, 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzenie włącza się aktywnie lubelskie środowisko kulturalne. W akcji można wziąć udział m. in. w Galerii Labirynt.

Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert w iście amerykańskim, brawurowym stylu - “American Pops Concert. Z Nowego Jorku do Teksasu”. Z muzycznym Nowym Jorkiem kojarzy się przede wszystkim Broadway – w koncercie nie zabraknie więc przede wszystkim przebojów musicalowych i operowych.

SPOTKANIA, WARSZTATY

Jak co roku Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na kolejną edycję Nocy Biologów. W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem "Biologia dla zdrowia". W wykładach i warsztatach będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani ziołolecznictwem. Zaplanowano również spacer po szklarni, a dla najmłodszych warsztaty tworzenia własnej szklarni.

Warsztaty Kultury zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnym warsztacie fotograficznym - kursie fotografii tradycyjnej. Uczestnicy odkryją tajemnice, jeszcze nie tak dawno powszechnie używanej, fotografii analogowej. Uczestnicy rozpoczną od podstaw, kadrowaniem, a skończą na wywoływaniu zdjęć w prawdziwej ciemni.

WYSTAWY

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych wraz z Muzeum Lubelskim oraz Centrum Spotkania Kultur zachęcają do obejrzenia wystawy “Ziemski - Przestrzeń - wystawa sztuki współczesnej”. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane dzieła malarskie Jana Ziemskiego z kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz ze zbiorów Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

Chatka Żaka oraz Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS zaprasza na wystawę plakatów studentów III roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS. Studenci, poprzez eksplorowanie możliwości komputera, z niepozornych bazowych zdjęć stworzyli nowe cyfrowe obrazy. Czasem można doszukać się w nich pierwowzoru, a czasem jest to zupełnie nowa historia.

Instytucje zapraszają również na wystawę Michała Mikulskiego, absolwenta kierunku malarstwo w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Galeria nosi tytuł “Grafiika cyfrowa”.

SPEKTAKLE

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na “Księżniczkę Czardasza”, najlepszą i najpopularniejszą operetkę Emmericha Kalmana i jedną z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi.

Teatr Stary zaprasza na spektakl “Marleni” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Marleni – czyli Marlena Dietrich i Leni Riefensthal. W spektaklu – inaczej niż w rzeczywistości – diwy mają okazję spotkać się raz jeszcze, po kilkudziesięciu latach, w noc śmierci Dietrich. W tej nieco surrealistycznej, chwilami groteskowej i zabawnej historii, Dorn pokazuje, że wbrew wszelkim pozorom łączy je zastanawiająco wiele.

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na spektakl “Wieczór Trzech Króli”. W spektaklu, za typową szekspirowską przebieranką, kryje się wiele niedających spokoju pytań i głęboka refleksja nad naszym miejscem w świecie, szczególnie w czasach chaosu i niepewności.

SPORT I REKREACJA

Lodowisko Icemania zaprasza zarówno początkujących jak i zaawansowanych łyżwiarzy na taflę! Możecie tam skorzystać z hali lodowej o wymiarach 30 x 60 m, a w przerwie odwiedzić lokal gastronomiczny. Jeśli nie macie własnych łyżew - żaden problem, na miejscu możecie je wypożyczyć.

W niedzielę spotykamy się na pierwszym domowym meczu TBV Startu Lublin w 2019 roku. Tym razem w Hali Globus 13 stycznia o godzinie 19:00 w ramach rozgrywek Energa Basket Liga nasza drużyna podejmie Rosę Radom.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów piłki ręcznej na mecz MKS Perła Lublin - EKS Start Elbląg, który odbędzie się w sobotę, 12 stycznia o godzinie 18.00 w hali Globus. Będzie to pierwsze domowe spotkanie naszej drużyny w 2019 roku.

DLA DZIECI

Targi Lublin zapraszają na wystawę “Dinozaury w trójwymiarze”. Poznanie świata tych ogromnych gadów w zupełnie nowej odsłonie będzie świetną przygodą dla małych i dużych. Będzie można zobaczyć tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury, dilofozaury. Wszystko to w ciekawej formie 3D, dzięki której dinozaury będą wyglądać jak ożywione, a nawet wychodzące z obrazów.

W piątek Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na Bajkowe Opowieści, a w sobotę natomiast na Dzięcięcy Klub Filmowy i seans filmu animowanego “Iniemamocni 2”.

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.