W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 14- 16 lutego

13.02.202009:22

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Centrum Kultury wieczorową porą zaprasza na Komedialnia: Zakochani w impro. Trwa także Karnawał Teatralny- 100 dni, w trakcie których zaprezentowane zostanie ponad 100 wydarzeń teatralnych. W walentynkowy wieczór na deskach Centrum Kultury "If/Then" w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca. Centrum Spotkani Kultur zaprasza natomiast na subtelny, filmowy poemat oraz poruszający portret miłości "Marianne i Leonard: Słowa miłości" . Historia miłości Leonarda Cohena oraz Marianne Ihlen. A w Kino Bajka niespodziewana wariacja na temat bajki o Kopciuszku dla dorosłych, z przymrużeniem oka film "Staniczek".

Koncerty
Ten weekend będzie obfitował w walentynkowe koncerty. Wśród propozycji między innymi: "O Miłości się nie mówi. Walentynki z Lubelską Federacją Bardów", "Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej" w Piwnicach CK, koncert symfoniczny "Walentynki w Filharmonii", Ścieżki Miłości" w Warsztatach Kultury to spotkanie oraz koncert Abdullaha Abadiego "Tradycyjna muzyka Chorasanu". W Teatrze Muzycznym "Tango Show dla zakochanych", koncert muzyki klasycznej organizowany przez Lotne Babki czy "Tańcz mnie po miłości kres"- koncert walentynkowy Marcina Stycznia na który zaprasza Lubartowska 77.

Wystawy
Młodzieżowy Dom Kultury pod Akacją zaprasza na wystawę "Przebudzenie" oraz "Z głębi morza". Towarzystwo Sztuk Pięknych w Lublinie zachęca natomiast do odwiedzenia wystawy zbiorowej "Przegląd wiosenny 2020". Już szóste urodziny świętuje Akademia Odkryć Fotograficznych. Odbędą się one w Centrum Kultury. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy "Buszując w głowie" oraz "Portrety" Pawła Bajewa, a także "Autoportret" Oleksandry Radczenko czy "Wśród nas"-Grzegorza Pawlaka.

Spacery
Spacer "Lublin dla zakochanych" to propozycja PTTK na poznanie wielu niesamowitych historii związanych nie tylko ze świętem zakochanych, ale także z historią Lublina. Dzień Świętego Walentego warto spędzić w Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas spaceru "Miłość i tęsknota to dwie prządki naszego żywota" z przewodnikiem będzie można zwiedzić kościół z Matczyna z ołtarzem św. Walentego czy też zobaczyć ogłoszenia matrymonialne pochodzące niemal sprzed wieku. Lubelskie Spacery Rowerowe tym razem bez rowerów, zapraszają na marsz Ciasna Niecała Krótka Drobna. A na piątek z przewodnikiem zaprasza Fundacja Via Jagiellonica.

Warsztaty
Lotne Babki zapraszają na niedzielne warsztaty zielarskie "Zioła jako Afrodyzjaki", podczas których będziecie się mogli zapoznać z niezwykłą mocą ziół. Natomiast na wspólne zachwycanie się pięknym pismem i warsztaty kaligrafii zapraszamy do Domu Słów.

Sport
Parkrun w ogrodzie Saskim, tym razem w wydaniu walentynkowym, ale nie tylko dla par. Mile widziani wszyscy amatorzy biegania. Hala Globus zaprasza na EBLK: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Arka Gdynia oraz I Amatorski Turniej FIFA 20.

Dla dzieci
Kształty, formy i kolory- warsztaty sensoryczne zagoszczą w Galerii Labirynt.

Targi/Spotkania
Podobno nie ma nic romantyczniejszego od czekolady. W ten weekend lutego możecie się o tym przekonać wybierając się do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na Festiwal Czekolady- We Form. Będzie słodko, pysznie i czekoladowo.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.