W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 20-22 września

19.09.201918:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się na weekend!!!

20 września 2019 w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. W ramach Nocy Księgarń: rozmowy, spotkania, spacery literackie, wernisaże, spektakle i oczywiście słowo pisane w roli głównej. 

21 września w ostatnią sobotę lata zapraszamy na Rynek starego Miasta oraz Plac Teatralny Centrum Spotkania Kultur, na Lubelskie Święto Cydru. Największa w Polsce degustacja cydrów i mnóstwo jabłkowych atrakcji. Między innymi: strefa "zasmakuj Lublina" czyli świętuj, rozmawiaj, poznawaj ludzi i ciesz się dobrym towarzystwem, strefa degustacji, laboratorium zapachów oraz rozbicie 600-litrowej beczki cydru. Na zwieńczenie Lubelskiego Święta Cydru Koncert. Zagrają Kwiat Jabłoni, MaJLo oraz Bolewski i Tubis. Przygotujcie się na orzeźwiające wrażenia i niezapomniany muzyczny wieczór!

Koncerty
Lublin Blues Session w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. W ramach 9 edycji wystąpią: duet Buskin" Jack, kwartet Adama Bartosia oraz Wanda Johnson (USA) z zespołem. Przed koncertami odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Daniela Drobika prezentującej artystów występujących podczas „LUBLIN BLUES SESSION” w latach 2014-2018. 

W Filharmonii Lubelskiej w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu im. Braci Wieniawskich wystąpią między innymi 21 września Corina Marti- szwajcarska flecistka i klawesynistka, a 22 września Vadim Brodski- skrzypce, prowadzenie koncertu.

Na muzycznej mapie wydarzeń w ten weekend proponujemy również odwiedzenie Muszli Koncertowej i wsłuchanie się w koncert Agi Ozon z cyklu Cafe Variete.

Spektakle
W ramach Festiwal Historii Bez Liku zapraszamy na wspaniałe widowisko historyczne na Arenie Lublin. Spektakl "Bogowie Wojny" to 200 aktorów i ponad dwie godziny wrażeń przygotowanych przez grupę rekonstrukcyjną. Na błoniach pod Areną natomiast miasteczko namiotowe z epoki.

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na spektakl "Wracaj". Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami, które  poprowadzi Wojciech Majcherek.

Wernisaże/wystawy
Ojców i dziatki Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wystawę "Dziura w całym! Bohdan Butenko. Ilustracje". Wystawa przybliża twórczość mistrza ilustracji dziadkom, rodzicom oraz przedstawia ją najmłodszym.  Pozostając przy temacie książek przypominamy o możliwości zobaczenia do końca października wystawy Pekaboo, w przestrzeniach Warsztatów Kultury.

Hades Szeroka zaprasza na rekonesans artystyczny: spotkanie Schulzowskie oraz wernisaż- pokaz malarstwa Levka  Mykytycza z udziałem artysty. 

Spotkania/spacery
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Wydarzenie naukowo-kulturalne zaplanowane na 18–20 września 2019 r. w Lublinie. Organizatorami są Polskie Towarzystwo Historyczne, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Archiwum Państwowe w Lublinie. Zjazd odbywa się pod hasłem: Wielka Zmiana. Historia wobec wyzwań…

W ramach Festiwalu Historii Bez Liku w Centrum Spotkania Kultur odbędą się Targi Książki i Prasy Historycznej. Zapraszamy również na spotkanie: Co nowego wiemy o obławie augustowskiej?.

Z okazji 450-lecie Unii Lubelskiej, Fundacja Szpilka zaprasza na spacer jej śladami. Będzie to jednak spacer niezwyczajny, opowiadający o unii widzianej oczami jej uczestników. Przeniesiecie się w czasie do ówczesnego Lublina, w jego pięknej renesansowej oprawie.

PTTK w Lublinie - Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego zaprasza na wędrówkę przez stulecia podczas spaceru tematycznego: O czym szumiał „baobab” na Placu Litewskim

Fundacja "Via Jagiellonica" zaprasza na spacer Odkrywcze zwiedzanie: Tajemnica kościoła „św. Franciszka”.

Warsztaty
Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty sitodruku inspirowane arrasami. W ramach warsztatów będziecie mogli stworzyć oryginalne nadruki inspirowane renesansem i Unią Lubelską. Pozostajemy w klimacie renesansowym i tym razem inspirując się modą tego okresu będziecie mogli własnoręcznie wykonać naszyjnik lub wisiorek. Na warsztaty biżuterii  zapraszaja: Babska Rebelia, fundacja InsideOut oraz Biblioteka na Poziomie.

Calligrafather zaprasza na warsztaty kaligrafii dla początkujących i zaawansowanych.

Sport
Jeżeli lubisz tenis stołowy lub po prostu chcesz aktywnie spędzić czas, Amatorksie Ligi Lublinzapraszają na I Turniej Tenisa stołowego.

Na pożegnanie lata, ale nie na pożegnanie z rowerem zaprasza LublinRowerem.pl. Celem wycieczki będzie Nadwieprzański Parku Krajobrazowego oraz Łęczna. Fun sport zaprasza natomiast na niedzielne bieganie nad Zalewem Zemborzyckim.

Dla dzieci
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury zapraszają wszystkie dzieci na spektakl "Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia".

Serdecznie zapraszamy także na spektakl marionetkowy pt. "Gwiazdozbiór Małego Księcia" w wykonaniu Teatr Podręczny, który odbędzie się w murach Księgarnia Królewska 11 s.c. w ramach Nocy Księgarń.

W BikePark Lublin- Dual Pumptrack Challenge wyścigi rowerowe dla dzieci. Mistrzostwa Województwa lubelskiego...zawody dla dzieci od 3 roku życia.

Targi/kiermasze/różne
Muzeum Wsi Lubelskiej wraz z nadchodzącą jesienią rozpoczyna jesienny kalendarz imprez Wykopkami w skansenie. W ramach wydarzenia odbędą się pokazy, gotowanie, ognisko z pieczeniem ziemniaków, a dla dzieci mnóstwo atrakcji.

Wrzosowa Chatka w Ogrodzie Botanicznym zaprasza na "Pożegnanie Lata". Będą atrakcje dla dzieci, kiermasz ciast oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami. Do Ogrodu Botanicznego zapraszamy także wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia na wydarzenie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem".

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.