W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 26-28 lipca

25.07.201918:52

Sprawdźcie, co będzie się działo w Lublinie w ten weekend!!!

Carnaval Sztukmistrzów to czas szalonych widowisk z pogranicza teatru i nowego cyrku. Do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. Tylko w Lublinie na Carnavale możecie zobaczyć to, co najlepsze w sztuce współczesnego cyrku, klaunady, akrobatyki i buskingu z całego świata. Nie zabraknie również wszechobecnej muzyki.  W ramach Carnavalu odbywa się Urban Highline Festival– najstarszy i największy festiwal higline’owy na świecie. Festiwal chodzenia po taśmach to połączenie elementu tożsamości miasta – ikonicznej postaci Sztukmistrza z Lublina z nowo rodząca się dyscypliną sportu, czyli slackliningiem. To będzie niezapomniany weekend!!!

Koncerty
Tribute to Rysiek Riedel jest koncertem zainspirowanym 25 rocznicą śmierci Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem, który do dziś pozostaje legendą polskiej muzyki rockowej.Utwory „Whisky”, „Wehikuł czasu” czy „Sen o Wiktorii”, bez których nie może obejść się żadna impreza z gitarą w składzie, zna każdy. Spotkajmy się na Moście Kultury.

Lublin Jazz zaprasza na Otwarcie Centralnego Placu Zabaw / Wirydarz CK wraz z zespołem BOKKA, którzy są obecnie jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. 

Na koncert Moniuszko i miniatura romantyczna zapraszają do Trybynału Koronnego Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski​ i ​Hotel Victoria Lublin​ .​ W ramach koncertu skonfrontowane zostaną ze sobą dokonania Moniuszki w dziedzinie miniatur wokalnych, prezentowanych w transkrypcjach na kontrabas z towarzyszeniem fortepianu z dorobkiem najbardziej cenionych kompozytorów romantyzmu, m.in. M. del Falli i S. Rachmaninova. Koncert zaprezentuje pełne spektrum twórczości europejskich romantyków  - od twórców z Półwyspu Iberyjskiego aż po Rosję -  szczególne w nim miejsce zajmie zaś twórczość naszego rodzimego romantyka, który stał się bohaterem tegorocznej edycji cyklu Fonie Lublina.  

PLENER zaprasza na koncert Reni Jusis, która ​zagra swoje ulubione taneczne piosenki!  Lokalnego wsparcia udzielą Kiano & Dziewczyny.

Seanse
To już trzeci sezon przygód z muzyką graną na żywo do kina niemego przez Czułą Obserwację, grupę muzyków uwielbiającą wyrazistość psychologiczną i kapryśność duszy. Ekipa stosuje metodę obserwacji uczestniczącej, podkreślając swoimi kompozycjami i improwizacjami niesamowitość, kosmiczny dystans i wszechobecne szydercze hiperbole znaczeniowe.Wstęp oraz prowadzenie dyskusji – Krystian Drozd (Benshi, Lubelski Festiwal Filmowy).

Zespół​ Konfrontacje Teatralne​ zaprasza na film: Truposze nie umierają. Nowy film Jima Jarmuscha z plejadą gwiazd w obsadzie. 

Wernisaże, wystawy
Jeszcze do 2 sierpnia macie okazję zobaczyć wystawę: ​ Piotr Lutyński "Wielowymiarowość" w przestrzeni Galerii Białej. ​W korytarzu Białej także, kontynuacja projektu Mariusza Tarkawiana i nowe rysunki w ramach "Kolokwium z historii sztuki i cywilizacji"... i historii Galerii Białej. 

Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy Pekaboo. Wystawa poświęcona jest polskiej, litewskiej i ukraińskiej ilustracji, będąca zaproszeniem do magicznego świata nie z tej ziemi. 

Spacery, spotkania
Lubelskie Stare Miasto ma długą i ciekawą historię, niepowtarzalną atmosferę. Kryje wiele ciekawostek i tajemnic. PTT zaprasza na zwiedzanie Starego Miasta wieczorową porą. Poznajcie ,,korzeń miasta'', ukryte fragmenty oryginalnych murów miejskich, seminarium duchowne, nieukończony klasztor, zamtuz i sanatorium. Przejdźcie zaułkami, które są mało znane i mało uczęszczane. Odwiedźcie podwórka, punkty widokowe i miejsca, które zachwycają mieszkańców, turystów i filmowców. Spacer zakończy się na Wieży Trynitarskiej. PTTK zaprasza również na spacer "Tajemnice i Legendy Lublina"

Warsztaty Kultury zapraszają na spacer  fotograficzny: Lublin Edwarda Hartwiga. Zobacz Lublin oczami znakomitego fotografa a przy okazji odkryj historię miejsc. 

Na cykl spacerów Lublin w samo południe zaprasza ​Informacja turystyczna w Lublinie​ i Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna​.

Dworek Wincentego Pola wraz z lubelskim oddziałem Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, zaprasza na odczyt Zbigniewa Jankowskiego i Wiesława Krajewskiego pt. "Cel: KSIĘŻYC".

Lubelska Liga Gier Miejskich-LLGM zaprasza na cykl gier miejskich. W ramach cyklu odbędą się 4 gry miejskie. Pierwsza z nich już 27 lipca: Gra miejska-Carnaval Sztukmistrzów.  
 
Warsztaty
Takie Rzeczy zapraszają na warsztaty sitodruku z Miszkomaszko. Zabierzcie ze sobą koszulki i wyczarujcie coś fajnego.  

Lubelski Klub Szachowy zaprasza wszystkich pasjonatów oraz nowicjuszy na Otwarte Warsztaty Szachowe odbywające się na Moście Kultury. 

Warsztaty Kuchnia Roślinna na Moście Kultury poprowadzi​ - Agata Kornacka​ – autorka bloga Czas na zielone, miłośniczka zdrowych przepisów kulinarnych. Na co dzień kisi, sadzi, zbiera, gotuje, suszy, poznaje i obserwuje, a swoim doświadczeniem i wiedzą o zdrowym stylu życia dzieli się na warsztatach.

Sport
Ogród Botaniczny zaprasza wszystkich zapalonych biegaczy jak i tych, którzy dopiero próbują swoich sił w tej dyscyplinie, do uczestnictwa w wydarzeniu: ​ Letnia edycja biegu "Botaniczna Piątka"​. Celem inicjatywy jest popularyzacja biegania i rekreacji ruchowej, sprawdzenie swoich sił w rywalizacji sportowej, a także poznanie walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie. 

Amatorskie Ligii Siatkówki zapraszają na Turniej Siatkówki Plażowej

Dla dzieci
Most Kultury wraz z Centrum Kultury zaprasza na Akwarelki – warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku od 3 do 14. Tematem warsztatów będzie: Martwa natura z bogactwem kwiatów oraz owoców kojarzonych z latem. W rolach głównych słoneczniki i kwiaty polne. 

Galeria Labirynt zaprasza na Pomysłową Sobotę. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.Twórcze zajęcia plastyczne są poświęcone wybranym zagadnieniom związanym ze sztuką współczesną. 

Targi, kiermasze, różne
Lubelska Giełda Staroci zaprasza jak zwykle w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Targi Staroci. Zapraszamy na poszukiwanie perełek, może i wy znajdziecie coś dla siebie.   

Do Ikeii zapraszamy na ​ Kräftskiva, czyli smaki Szwecji. ​Kräftskiva to kulinarne święto, podczas którego na szwedzkich stołach królują raki! W programie: degustacja szwedzkich przysmaków, warsztaty dla dzieci i rodziców z tworzenia tradycyjnych lampionów, papierowych ozdób i ozdób DIY. 

Serdecznie zapraszamy na kiermasz charytatywny, który odbędzie się  w dniach 27-28 lipca w Galerii Olimp. Podczas akcji sprzedawane będą tradycyjne ciasta, vouchery, biżuteria, ozdoby, przedmioty ręcznie wykonane i wiele innych ciekawych fantów. Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na operację nóżki małej​ ​ Liliany. 

W ostatnią niedzielę lipca zapraszamy na gorącą imprezę Fiesta Caliente z Casa de la Danza na Moście Kultury.​ ​ W trakcie imprezy można będzie potańczyć salsę, bachatę, kizombę i wiele innych tańców. Radzimy zabrać ze sobą wygodne obuwie.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.