W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 31 stycznia – 2 lutego

30.01.202014:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!


Spektakle / Kino
Piątkowa gratka dla fanów teatralnych smaczków. "Machia" w reżyserii Juliusza Machulskiego do zobaczenia w Teatrze Starym.
Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera” George’a Gershwina. "Porgy i Bess" do zobaczenia w Teatrze Starym.
"Słowik i Babka Natura" to najnowsza pozycja Teatru Andersena. W sobotę wielka premiera, a od niedzieli spektakl zagości w repertuarze!
Gala rozdania Oskarów tuż, tuż… Chatka Żaka w ramach dwóch filmowych wieczorów w kinie zaprezentuje cztery obrazy biorące udział w tegorocznym konkursie Amerykańskiej Akademii Filmowej: „Boże Ciało”, „Historia małżeńska”, „Kraina miodu” oraz „Irlandczyk”.


Koncerty
Musicalowe przeboje w wykonaniu artystów Teatru Roma do usłyszenia w piątek w Filharmonii Lubelskiej. A dwa dni później wystąpi najpopularniejsza kubańska orkiestra w Polsce, czyli zespół Rey Ceballo & Tripulacion Cubana!
W sobotę niezwykłe wydarzenie: Czuła Obserwacja, wykonująca muzykę na żywo do obrazów, filmów i zdjęć. Projekt zwykle występuje z gościnnym udziałem nietuzinkowych muzyków. Tym razem Luke Siatkowski.


Wystawy
NEONart to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta! Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie- Rewiry, Centrum Kultury, NEONart. Lubelskie Neony przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprosili do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W przestrzeniach CSK rozbłysło aż13 neonów!
Wielkoformatowe malarstwo, instalacje, konstrukcje przestrzenne, animacje poklatkowe i dźwięki, składają się na wystawę, której znaczenia przekazywane są w języku abstrakcji. Wystawa Artura Trojanowskiego "Przypadek jako wypadkowa wielu zmiennych" dostępna dla zwiedzających w Galerii Białej.


Spotkania
Jak co tydzień piątek przewodnicki z Fundacją Via Jagiellonica. Tym razem odkryjemy Lublin Unii Jagiellońskiej.
Lotne Babki zapraszają wszystkich zainteresowanych na warsztaty tkackie, podczas których każdy uczestnik własnoręcznie wykona dekorację ścienną – makatkę.


Sport
To już 29. parkrun. Spotykamy się w sobotę w Ogrodzie Saskim.


Dla dzieci
Sobotę można spędzić z dziećmi w Galerii Labirynt. O godz. 12:00 startują warsztaty inspirowane książką Look Book, a 3 godziny później rozpoczynają się zajęcia z elementami języka angielskiego Art Detectives.
Przed nami pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu "Mała muzyka". Mała Muzyka to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Instrumentem, który zagra tym razem główną rolę, będzie akordeon.
Zapraszamy na rodzinne warsztaty kreatywno-plastyczne, których tematem będą lubelskie regionalizmy. Dowiemy się jakie są słowa, których znaczenie znamy tylko my, co jedzą mieszkańcy innych regionów oraz czy wszyscy używają temperówki. W drugiej części zajęć uczestnicy stworzą własne prace związane z regionalizmami lubelskimi.


Różne
Kto ma ochotę potańczyć? Lubelski Teatr Tańca zaprasza na zajęcia z języka ruchu GaGa, opracowanym przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company! Obowiązują zapisy!
Sobota - najlepszy czas żeby uzupełnić lodówkę zdrowiem na cały tydzień! Zapraszamy na pyszności podczas Jarmarku Lubelskiego. Sobotni temat? Suszone owoce.
Zapraszamy na Wielkie Święto Jeździectwa! CAVALIADA Lublin to międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, Halowy Puchar Polski WKKW, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, zawody w ujeżdżeniu i konkursy dla dzieci na kucach – CAVALIADA Future. W programie moc atrakcji i pokazów przygotowanych specjalnie dla lubelskiej publiczności. Jak co roku, nie zabraknie Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, a także strefy Meet the Stars.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.