W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa siedziba informacji turystycznej

Nowa siedziba informacji turystycznej
24.03.202108:35

Na parterze budynku znajduje się nowocześnie zaaranżowany oraz dostosowany do obsługi turystów z niepełnosprawnościami Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej działającej w strukturach Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej,  gdzie wykwalifikowana kadra służy pomocą przy planowaniu podróży po Lublinie i Lubelszczyźnie. Na pierwszym piętrze swoje miejsce mają biura oraz sale konferencyjne.

Turyści odwiedzający punkt będą mogli uzyskać wszelkie informacje o regionie. Plafon informacyjny w witrynie, pozwala na uzyskanie podstawowych informacji po zamknięciu Ośrodka, natomiast do dyspozycji gości udostępniona jest wypożyczalnia rowerów, bezpłatne Wi-Fi, komputer i tablet do samodzielnego wyszukiwania informacji, przechowalnia bagaż, gniazda do ładowania telefonów, audioprzewodniki dla chcących samodzielnie zwiedzać oraz kącik dla najmłodszych. Ośrodek oferuje możliwość zakupu karty turysty, która pozwala na uzyskanie zniżek w różnego rodzaju obiektach oraz umożliwia tańsze przejazdy komunikacją miejską. Sklep z pamiątkami i produktami regionalnymi pozwala natomiast na zaopatrzenie się i zakupienie suwenirów dla najbliższych oraz znajomych.

W przestrzeni LOITiK została zaaranżowana również przestrzeń ekspozycyjna, która pozwala na prezentowanie wystaw fotograficznych oraz w której odbywać się będą wydarzenia promujące województwo lubelskie.

Godziny otwarcia:

  • Kwiecień – wrzesień: codziennie w godz. 9:00-19:00.
  • Październik – marzec: codziennie w godz. 9:00-17:00.

Punkt jest nieczynny w następujące dni: Nowy Rok, Objawienie Pańskie (Trzech Króli), pierwszy i drugi dzień świąt Wielkanocnych, Dzień Wszystkich Świętych, pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.