W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sezon Lublin 2021: Rusza nabór dla Partnerów

Sezon Lublin 2021: Rusza nabór dla Partnerów
12.04.202117:40

Przed nami 10. jubileuszowa edycja Sezonu Lublin. Chociaż wydarzenie odbędzie się w rzeczywistości pandemicznej, okazja warta jest świętowania. Właśnie rusza nabór dla Partnerów Sezonu Lublin 2021.

Jubileuszowa, 10. edycja Sezonu Lublin planowana jest na weekend 21-23 maja 2021 roku. Tematem przewodnim Sezonu Lublin 2021 jest przyszłość miasta, a inspiracją wydarzenia i ważne postacie z historii Polski oraz Lublina.

W tym roku obchodzimy 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, ale też 30. rocznicę pierwszych, w pełni wolnych wyborów w Polsce. 10 lat dzielące te dwa wydarzenia pokazuje, ze perspektywa dekady może przynieść diametralne zmiany. To jednak nie wszystko. 175 lat temu Karol Vetter otworzył Browar w Lublinie w dawnym klasztorze reformatorów, który dzisiaj jest dziedzictwem rodzimej firmy Perła Browary Lubelskie. 100 lat temu Plage i Leśkiewicz wyprodukowali pierwszy samolot w lubelskiej fabryce. Z kolei 70 lat temu z linii lubelskich zakładów samochodowych zjechał pierwszy model FSC Lublin-51, prototyp późniejszego Żuka. Swoje setne urodziny obchodziłaby w tym roku poetka Julia Hartwig.

Właśnie ruszył nabór dla Partnerów Sezonu Lublin. Do zgłoszenia wydarzeń serdecznie zapraszamy przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej. W tym roku Sezon Lublin 2021 przybierze dobrze znaną wszystkim formę. Podczas weekendu 21-23 maja 2021 roku wspólnie z Partnerami przygotujemy dostępny nieodpłatnie pakiet kulturalno-turystyczny dla mieszkańców. Data może ulec zmianie w przypadku przedłużenia obostrzeń epidemicznych w Polsce.

Nowością jest program skierowany do turystów, który chcemy, aby był dostępny podczas całego okresu wakacyjnego. Aby móc przystąpić do Programu „Sezon Lublin 2021” należy zaproponować ofertę wydarzeń bezpłatnych dla mieszkańców Lublina oraz propozycję korzyści dla wszystkich chcących uczestniczyć w atrakcjach podczas sezonu 2021 – od 1 czerwca do 15 września.