W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wirtualnie po Lublinie
26.03.202109:00

Wirtualne wycieczki po muzeach, zabytkach czy wydarzenia organizowane online już na stałe wpisały się w naszą rzeczywistość. Lubelskie instytucje nie stanowią tu wyjątku i oferują zwiedzanie w tej formie, wtedy kiedy nie możemy wybrać się do nich osobiście. Sprawdźcie kilka z nich, niech spacer wirtualny zainspiruje was do późniejszego odkrywania i zwiedzania Lublina.

 

  • Wirtualne zwiedzanie Archikatedry Lubelskiej. Na stronie dostępne są wybrane obiekty: freski na ścianach i sklepieniu nawy głównej, Kaplica Krzyża Trybunalskiego i Kaplica Matki Bożej, kruchta, krypty, ołtarze boczne, organy, prezbiterium, skarbiec, zakrystia akustyczna. Archikatedra Lubelska jest największym kościołem w Lublinie i siedzibą lokalnej diecezji. Wyróżnia się architekturą renesansu lubelskiego.
  • Wirtualne zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów. Lubelski klasztor z Bazyliką św. Stanisława, zwany Lubelskim Wawelem to wyjątkowy XIII-wieczny kompleks, rozbudowany w XIV w. z fundacji Króla Kazimierza Wielkiego, zabytek wpisany na Listę Dziedzictwa Europejskiego, zlokalizowany na obszarze uznanym za Pomnik Historii. To najstarsza instytucja miasta Lublina,  pierwsza wyższa uczelnia na wschodnich ziemiach polskich – miejsce dialogu kultur i wyznań, miejsca zaprzysiężenia Unii polsko-litewskiej w 1569 r.
  • Wirtualna wycieczka po Muzeum Wsi Lubelskiej. Lubelski obiekt jest jednym z największych w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu. Dzięki wirtualnemu zwiedzaniu poznasz wiele ciekawych miejsc i eksponatów, które zebrane są na terenie muzeum. 
  • Wirtualne zwiedzanie Muzeum Państwowego na Majdanku. Misją Muzeum jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Dzięki wirtualnemu spacerowi będziecie mogli poznać topografię muzeum, spojrzeć z góry na teren obozu oraz zajrzeć do wnętrz np. baraków mieszkalnych.
  • Wirtualna wycieczka po instytucji Dom Słów - Izba Drukarstwa to świetna okazja do poznania wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych na dwóch piętrach obiektu. Podczas spaceru online można odwiedzić introligatornię, zecernię, papiernię, drukarnię oraz pracownię litografii.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej Miasto Inspiracji, gdzie znajdziecie tematyczne spacery po Lublinie, które powstały przy współpracy ze znakomitymi lubelskimi przewodnikami turystycznymi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ tematyka spacerów jest bogata i różnorodna. Ponadto na stronie znajdziecie wirtualne spacery - opowieści o miejscach, takich jak np. Teatr Stary, Jeszywas Chachmej Lublin czy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.