W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jesteśmy po szkoleniu „Lider Samooceny CAF”

Jesteśmy po szkoleniu „Lider Samooceny CAF”
15.03.201808:11

Szkolenie „Lider Samooceny CAF w Jednostce Samorządu Terytorialnego -  planowanie skutecznej samooceny -  doświadczenia i Dobre Praktyki” odbyło się 13 marca 2018 r. w gmachu Trybunału Koronnego. Spotkanie współorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego w Łodzi oraz Urząd Miasta Lublin. Wzięli w nim udział przedstawiciele urzędów samorządu terytorialnego z Lubelszczyzny i sąsiednich województw.

Gospodarzem spotkania był Sekretarz Miasta Lublin, Pan Andrzej Wojewódzki, który  przedstawił osiągnięcia Urzędu Miasta Lublin w nieprzerwanym stosowaniu Wspólnej Metody Oceny, począwszy od pierwszego projektu pilotażowego w 2010 roku, adresowanego do administracji samorządowej. Konsekwentne wysiłki w dziedzinie usprawniania organizacji i usług dla mieszkańców zaowocowały licznymi Dobrymi Praktykami oraz przyznaniem Urzędowi Miasta Lublin zaszczytnego tytułu Skutecznego Użytkownika CAF. Fundamentem osiągnięć jest potencjał pracowników lubelskiego samorządu oraz partycypacja obywatelska, czyli partnerska współpraca władz miasta z mieszkańcami. Wspólna Metoda Oceny CAF jest kompleksowym narzędziem zarządzania jakością, tym „atrakcyjniejszą”, że dokonywana jest przez samych pracowników danej organizacji. Opiera się na założeniu, że doskonałe wyniki organizacji osiągane są poprzez    przywództwo ukierunkowane na strategię i planowanie, pracowników, partnerstwo, zasoby i procesy.

W pierwszej części spotkania dr Jarosław Matla, Ekspert CAF z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawił korzyści ze stosowania Metody oraz zasady zorganizowania i przeprowadzenia skutecznej samooceny. Następnie, Pan Andrzej Borowski, Zastępca Dyrektora Wydziału w Urzędzie Miasta Lublin i Ekspert CAF omówił Dobre Praktyki Urzędu Miasta Lublin. W żywej dyskusji na temat wartości Metody CAF uczestniczyli m.in. autorzy opublikowanych Dobrych Praktyk samorządu terytorialnego: Pan Paweł Kazimierski, Wójt Gminy Leśna Podlaska oraz Sekretarz Gminy Anna Bąkowska. Dobrymi doświadczeniami podzielili się także reprezentanci laureatów Poświadczenia Skutecznego Użytkownika CAF: Pani Małgorzata Łakomiec, Sekretarz Powiatu Skarżysko-Kamienna oraz Robert Szokaluk, Sekretarz Miasta Rejowiec Fabryczny.

Uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, wystawione przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Wartościową atrakcją, zapewnioną przez Gospodarzy szkolenia było zwiedzanie z  przewodnikiem Lubelskiej Trasy Podziemnej. 

Konferencja, która była wzorem organizacji, stanowiła istotny impuls motywujący urzędy samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny jako wartościowego narzędzia ciągłego doskonalenia administracji samorządowej i jej usług na rzecz wspólnoty.