Poznaliśmy laureatów w konkursie na najlepsze projekty współpracy transgranicznej organizowanego przy Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej.
Konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej organizowany przy Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej adresowany jest do wszystkich podmiotów bez ograniczeń formalno-prawnych, zarówno do instytucji kultury, organizacji pozarządowych jak i nieformalnych grup twórczych, osób prywatnych, samorządów lokalnych, a także podmiotów gospodarczych, zarówno z krajów Unii Europejskiej oraz Partnerstwa Wschodniego.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie współpracy transgranicznej oraz wymiana dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie inicjatyw projektowych realizowanych na obszarze Europy Wschodniej o charakterze rozwojowym.
W konkursie została przyznana jedna główna nagroda w każdej z siedmiu kategorii (dobre rządzenie, społeczeństwo obywatelskie, kultura, turystyka, edukacja, ochrona środowiska, dziedzictwo) oraz wyróżnienia.
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej kongresu.
Kategoria |
Nagroda/ wyróżnienie |
Tytuł projektu |
Reprezentant |
Organizacja |
---|---|---|---|---|
Społeczeństwo obywatelskie
|
Nagroda |
Rewitalizacja podwórek podzamcza
|
Yaryna Melnyk |
Instytut Rozwoju Miast |
|
Wyróżn. |
Z nadzieją na jutro |
Alicja Jankiewicz |
Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych Rady Regionalnej
|
|
Wyróżn. |
Stworzenie dla młodzieży kulturalno-edukacyjnego, turystyczno-rekreacyjnego centrum na Mikołajewszczyźnie Czarnomorskiej dla uchodźców z Wschodniej Ukrainy i Krymu
|
Mihail Bagmet |
Centrum informacyjne UE w Mikołajowie |
|
Wyróżn. |
Zwiększenie aktywności obywatelskiej wśród kobiet |
Nord Ganna |
Organizacja Pozarządowa "Goodness workshop" |
Kultura |
Nagroda
|
Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko-ukraińskiego pogranicza |
Stanisława Bęben |
Gmina Miasto Rzeszów |
|
Wyróżn. |
Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego |
Nadiia Moroz-Olshanska |
Fundacja Widowisk Masowych i Show-programów
|
Edukacja |
Nagroda |
Pojednanie przez trudną pamięć |
Michaiło Kapustyan |
Fundacja Teren Otwarty oraz Grupa Mowa Żywa
|
|
Wyróżn. |
Nowa Europa Wschodnia |
Adam Reichardt |
Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu
|
|
Wyróżn. |
Utworzenie Młodzieżowego Inkubatora Przedsiębiorczości we Lwowie |
Karol Janas |
Instytut Rozwoju Miast
|
Ochrona środowiska
|
Nagroda |
Promocja edukacji ekologicznej poprzez uczestnictwo młodzieży w monitorowaniu różnorodności biologicznej lasów rezerwatu Plaiul Fagului |
Ioana Bobina |
Stowarzyszenie Kobiet na rzecz Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju |
|
|
|
|
|
Turystyka |
Wyróżn. |
Otwarte parki. Doświadczenia polskich parków narodowych w edukacji, turystyce i współpracy w zespołe |
Krzysztof Gorczyca |
Towarzystwo dla Natury i Człowieka
|
|
Wyróżn. |
Polsko – ukraińska współpraca na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym |
Wiesław Radzięciak |
Gmina Leśniowice
|
Dziedzictwo |
Wyróżn. |
Polsko-ukraińskie centrum młodzieżowe |
Olena Moiseenko |
Fundacja Kultury Duchownej Pogranicza |