W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa e-usługa dla mieszkańców w Urzędzie Miasta

Nowa e-usługa dla mieszkańców w Urzędzie Miasta
22.02.202012:23

Od lutego, mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z nowej Platformy Informacyjno-Płatniczej – PLIP. Platforma zawiera informacje o zobowiązaniach z tytułu podatków i opłat wobec Gminy Lublin oraz pozwala uiścić należności szybko i łatwo.

Za pośrednictwem serwisu PLIP można dokonywać wpłat m.in. podatków od nieruchomości, rolnego, leśnego, od osób fizycznych i od środków transportowych, a także wnosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z tytułu użytkowania wieczystego oraz najmu i dzierżawy. Katalog dostępnych płatności online będzie stale poszerzany.

Nowa e-usługa dostępna jest dla osób fizycznych, legitymujących się numerem pesel. Logowanie do Platformy Informacyjno-Płatniczej PLIP odbywa się przy pomocy profilu zaufanego.

Platforma Informacyjno-Płatnicza PLIP dla Miasta Lublin powstała w ramach projektu E-rozrachunki, e-podatki, e-opłaty – wysoka jakość usług, kompetencje i elektronizacja administracji samorządowej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Lublin.eu