W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) jest systemem służącym do przekazywania informacji (wniosków, pism lub innych dokumentów) w formie elektronicznej do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczenia dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2018 r.  poz. 180)

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) jest narzędziem umożliwiającym obywatelom, przedsiębiorcom oraz instytucjom publicznym realizację usług administracji publicznej przez sieć teleinformatyczną.

Zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700)

W celu skorzystania z ESP Urzędu Miasta Lublin dostępnej na platformie ePUAP, niezbędne jest spełnienie następujących warunków:

  • założenie indywidualnego (darmowego) konta na ePUAP: https://epuap.gov.pl
  • posiadanie profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego
  • potwierdzenie profilu zaufanego w punkcie potwierdzania profili
  • przekazanie dokumentu poprzez wypełnienie elektronicznego formularza usługi bądź dołączenie podpisanego dokumentu

Adres skrytki Urzędu Miasta Lublin na ePUAP to: /UMLublin/SkrytkaESP


Formularze elektroniczne Urzędu Miasta Lublin dostępne na platformie ePUAP:

Kancelaria Prezydenta

Urząd Stanu Cywilnego

Wydział Egzekucji

Wydział Geodezji

Wydział Komunikacji

Wydział Ochrony Środowiska

Wydział Planowania

Wydział Podatków

Wydział Sportu

Wydział Spraw Administracyjnych