W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent wręczył Nagrody Gospodarcze

Prezydent wręczył Nagrody Gospodarcze
08.06.200909:48


Uroczystość rozpoczęła się od ogłoszenia wyników konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublina. Zgłoszeń w tym roku było więcej niż w ubiegłym, kiedy to Nagroda przyznawana była po raz pierwszy. W kategorii Inwestor Roku tytuł Laureata otrzymała firma Centrum Zana S.A. Zgodnie z głównymi założeniami konkursu przedsiębiorstwo to miało w roku 2008 znaczący wkład w rozwój gospodarczy Miasta Lublin. Inwestycje zrealizowane przez Centrum Zana S.A. w 2008 roku to: budynek biurowy „Witosa I” (siedziba firmy Genpact) i „Osiedle Brzozowy Park” (150 mieszkań). Firma rozpoczęła także budowę budynków biurowo-usługowych „Witosa II” i „Gray Office Park A i B”. W sumie będzie to ok. 28 000 m kw powierzchni pod wynajem w standardzie klasy A. Dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych jest jednym z kluczowych czynników lokalizacyjnych dla inwestorów i zdecydowanie zwiększają atrakcyjność naszego regionu.

Działamy na rynku od 10 lat. Mam nadzieję, że obiekty, które tworzymy dadzą miejsca pracy lubelskim absolwentom. Tak, by nie musieli stąd wyjeżdżać – mówił Grzegorz Turski, Wiceprezes Zarządu Centrum Zana S.A.

Tytuł Laureata Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w kategorii Firma Innowacyjna otrzymało CSF Polska Sp. z o.o. Flagowym rozwiązaniem oferowanym przez CSF jest platforma informatyczna one4all, która integruje podstawowe procesy biznesowe. Rozwiązanie to uzyskało pozytywną opinię Instytutu Technologicznych Systemów Informacyjnych, która stwierdza, że należy ono do najnowocześniejszych rozwiązań w skali światowej i przez wiele następnych lat będzie mogło być stosowane w Polsce jako rozwiązania innowacyjne.

W kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie nie został wyłoniony Laureat, ale przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymał Zakład Obróbki Metali „Komech” oraz Atut Sp. z o.o. Firma „Komech” realizuje ideę odpowiedzialności społecznej poprzez działania przedsiębiorstwa wobec pracowników, działania względem ochrony środowiska oraz ścisłą współpracę z Politechnika Lubelską. Firma Atut od niemal 10 lat angażuje się w organizację szkoleń i konferencji naukowo-technicznych z zakresu ochrony środowiska podejmuje też działania upowszechniające wiedzę najnowocześniejszych rozwiązań dot. badania zanieczyszczeń powietrza i gleby oraz gospodarki odpadami. Obydwie firmy przekazują część zysków na cele charytatywne i angażują się w kampanie społeczne.

Nagrody w postaci statuetek i dyplomów wręczył osobiście Prezydent Miasta Lublina Pan Adam Wasilewski.

Kolejnym punktem Gali był panel dyskusyjny pod hasłem „Nauka dla Gospodarki - Kondycja szkolnictwa wyższego wobec wyzwań współczesnej gospodarki”. Debatę prowadziła Janina Paradowska, a w gronie zaproszonych panelistów znaleźli się: Pani Henryka Bochniarz - Prezydent PKPP LEWIATAN, Pan Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, Pan Krzysztof Rybiński - Ernst & Young i Pan Jerzy Woźnicki - Prezes Fundacji Rektorów Polskich.

Zagadnienie współpracy nauki i biznesu jest tematem wielu inicjatyw i projektów. Jednak dotychczasowe doświadczenia pokazują, że współpraca tych dwóch środowisk nie przekłada się na zwiększenie ilości badań naukowych w obszarach, które mogły by znajdować realne zastosowanie w naszej gospodarce. Wynika to z faktu, że biznes i nauka inaczej definiują swoje powinności, potrzeby i priorytety.

Pragnę, aby Lublin stał się ośrodkiem dialogu nad kondycją szkolnictwa wyższego w obliczu potrzeb biznesu. Uważamy że ranga poruszanej problematyki pozwala na uczynienie jej przedmiotem ogólnokrajowej dyskusji, dlatego w debacie wezieły udział  wybitne postaci świata nauki, polityki i biznesu – powiedział Adam Wasilewski, Prezydent Miasta Lublin.

Debata pokazała, że z jednej strony przez 20 lat okresu transformacji w zdecydowany sposób poprawiła się jakość oferty edukacyjnej w Polsce, ale wiele jednak jeszcze należy zrobić, tak aby Uczelnie kształciły studentów pod konkretne zapotrzebowanie biznesu.

Dobrze, że Lublin włącza się w debatę nad poziomem intelektualnym, gdyż to właśnie w Lublinie powstał pierwszy raport w Polsce o kapitale intelektualnym autorstwa dr. Andrzeja Wodeckeigo z UMCS
– powiedział Pan Krzysztof Rybiński, Parter Ernst &Jung.

II Galę Nauki i Biznesu uświetnił program artystyczny w wykonaniu Teatru Muzycznego - wybrane fragmenty opery „Traviata”. Podczas koktajlu w foyer goście mieli również okazję wziąć udział w licytacji charytatywnej na rzecz jednego z lubelskich przedszkoli.

Nasze projekty