W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Studenckie Konfrontacje Filmowe

Studenckie Konfrontacje Filmowe
15.03.201521:58

Kino Studyjne Chatka Żaka i Dyskusyjny Klub Filmowy Bariera zapraszają na 22. Studenckie Konfrontacje Filmowe. Od 28.02 do 29.03.2015 będzie można zobaczyć 21. filmów, dotąd w Lublinie nieproponowanych, a stanowiących przekrój interesujących propozycji filmowych kina artystycznego.
W najbliższą środę (18 marca, godz. 20:00) zobaczyć będzie można film Fernando Eimbcke "Tosty po meksykańsku": Paloma wybiera się ze swym nastoletnim synem na kilkudniowy urlop. Miało być inaczej niż na co dzień. Jednak opustoszały hotel z basenem niewiele ma do zaoferowania. Pojawienie się Jazmin, rówieśniczki Hectora, zburzy monotonię układu nadopiekuńcza matka – niefrasobliwy syn. Zwłaszcza dla Hectora, który przekona się, że relacje damsko-męskie mają także inne, bardziej interesujące oblicze… Idea Studenckie Konfrontacje Filmowe to jedyny w swoim rodzaju przegląd kina artystycznego w Lublinie. Program SKF od wielu lat uzupełnia propozycje kinowe w Kozim Grodzie o te filmy, których na próżno szukać na afiszach multipleksów. Co stanowi alternatywę dla widzów poszukujących innego kina – o niesztampowej tematyce, oryginalnym języku filmowym, często kontrowersyjnego, innym razem dostarczającego filmowego komentarza do ważnych społecznie problemów. Dla wielu kinomanów w Lublinie Konfrontacje są obowiązkowym punktem w kalendarzu kulturalnym miasta, gdyż pozwalają na rozeznanie się w ambitnym repertuarze kin studyjnych, inaczej – na taką skalę – w Lublinie niedostępnym. Niejednokrotnie tytuły z afisza SKF mają swe pokazy w Lublinie jeszcze przed ogólnopolską premierą, a to dzięki życzliwości dystrybutorów filmowych, z sympatią patrzących na tę unikalną także w skali kraju inicjatywę. Autorem programu Konfrontacji, a zarazem ich pomysłodawcą, jest niezmiennie Piotr Kotowski, od lat budujący dobrą markę wydarzenia. Na afisz SKF trafiają, podobnie jak w latach ubiegłych, filmy o wysokich walorach artystycznych, dotąd niepokazywane w Lublinie. Filmy są wybierane z katalogów polskich dystrybutorów, znanych kiniarzom od strony poszukiwań ambitnych tytułów, które konsekwentnie, na przekór koniunkturze i w trosce o kulturę filmową, wprowadzają w obieg polskich kin studyjnych. Szczęśliwie składa się, że takich propozycji nie brakuje w kraju, choć w Lublinie – poza Konfrontacjami – wciąż brak licznej, różnorodnej, studyjnej reprezentacji. Wartym odnotowania jest fakt, że pośród wspomnianych dystrybutorów znalazł się jeden z Lublina – Bomba Film – którego filmy można oglądać m.in. w Chatce Żaka podczas Konfrontacji. Wszystkie filmy z programu SKF będą miały w Lublinie swe premierowe pokazy. Sześć z nich zostanie pokazanych przed ogólnopolską premierą, natomiast film DIFRET zostanie zaprezentowany na Konfrontacjach w dniu ogólnopolskiej premiery. Karnet na wszystkie pokazy kosztuje 120 złotych, bilet na seans 12 zł (nie ma ulgowych). Przedsprzedaż karnetów 27 i 28 lutego w godz. 15–18 a 1 marca od godz. 15 w ACK UMCS „Chatka Żaka”.