W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dodatkowe terminy badań przesiewowych Programu „PoZdro!”

Dodatkowe terminy badań przesiewowych Programu „PoZdro!”
29.05.201510:02

Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover w Lublinie przy ul. Wallenroda 4C, w następujących terminach:

30 maja 2015, sobota, 9.00 – 14.00
12 czerwca 2015, piątek, 16.00 – 19.00 (ostateczny termin badań)

Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała.

Fundacja Medicover wszystkich uczniów pierwszych klas gimnazjalnych z rocznika 2014/2015, którzy nie mieli jeszcze okazji wzięcia udziału w badaniach przesiewowych w ramach Programu „PoZdro!”

Większość gimnazjalistów z tego rocznika została już przebadana, dla pozostałych natomiast jest to ostatnia szansa na wzięcie udziału w bezpłatnych badaniach.

Badania dalej trwają w gimnazjach nr 1, 5, 7, 10, 19, 24 oraz w Gimnazjum Śródziemnomorskim. Wszyscy uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych z tych placówek mogą wziąć jeszcze udział w badaniach na terenie swojej szkoły.

Nasze zdrowie zależy w 70% od nas samych. Sprawdź stan zdrowia swojego dziecka! Formularz zgody dostępny jest na stronie Programu „PoZdro!”: www.po-zdro.pl

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem Fundacji Medicover za pośrednictwem poczty elektronicznej: agnieszka.skowronska@medicover.pl   lub telefonicznie: 500 900 777 (od wt. do pt. w godz. 12.00 - 20.00 oraz w sob. w godz. 10.00 - 14.00).

Celem Programu „PoZdro!” jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych. Program składa się z trzech elementów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu na terenie szkół dobrowolnych, bezpłatnych i nieinwazyjnych, około 20-minutowych badań przesiewowych.

Drugim elementem programu jest przeprowadzenie szkoleń w placówkach edukacyjnych, dotyczących kształtowania i realizacji polityki zdrowotnej na terenie szkół poprzez wykłady skierowane do nauczycieli oraz dostarczenie odpowiednich narzędzi służących edukacji zdrowotnej. W ramach trzeciego elementu programu dzieci z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych oraz ich rodziny obejmowane są dwuletnią opieką indywidualną. Przeprowadzane są także warsztaty edukacyjne dla rodzin objętych tą opieką.

„PoZdro!” Infolinia: 500 900 777 (czynny od wtorku do piątku w godz. 12-20, w soboty od 10-14)