W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Logo RP UE

Pedagog XXI wieku...
03.12.201009:49

1 grudnia 2010 roku rozpoczęła się realizacja projektu "Pedagog XXI wieku. Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych w zakresie diagnozy i terapii trudności szkolnych i wad wymowy."

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.4 - Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty.
Projekt realizowany jest przez Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w partnerstwie z Gminą Lublin

Głównym celem projektu jest udział w bezpłatnych 2-semestralnych studiach podyplomowych 50 nauczycieli kształcenia początkowego i wychowania przedszkolnego z Gminy Lublin celem podniesienia kwalifikacji w zakresie diagnozy i terapii trudności szkolnych i wad wymowy oraz dostosowanie ich do lokalnych i regionalnych potrzeb edukacyjnych, rynku pracy i polityki oświatowej Gminy Lublin.

Nabyte kompetencje umożliwią nauczycielom prowadzenie kompleksowej terapii. W programie studiów ujęto zarówno metody diagnozy i terapii trudności szkolnych, jak i wady wymowy (zazwyczaj tej dwie dziedziny są rozdzielne, chodź dzieci z wadami wymowy często mają problemy w nauce i odwrotnie). W ramach programu studiów podyplomowych zakłada się zapoznanie się uczestników z możliwościami  wykorzystania nowoczesnych technologii ICT (np. odpowiednie programy komputerowe) podczas diagnozy i terapii trudności szkolnych i wad wymowy.

Rekrutacja do projektu trwa od grudnia 2010 roku do stycznia 2011.

Serdecznie zapraszamy nauczycielki przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Lublin do uczestnictwa w projekcie.


Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.