W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Webinarium „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”

Webinarium „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”
18.03.202409:41

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji organizuje 24 kwietnia 2024 roku (10:00-12:30) webinarium (seminarium online) dla seniorów i ich opiekunów „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza zgłoszeniowego.  Celem spotkania online (webinarium) jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców. Udział jest bezpłatny.

W załączeniu program spotkania wraz z informacją o wydarzeniu.

Informujemy, że UKNF prowadzi również kampanię informacyjną „Cyberoszustwa inwestycyjne” poświęconą bezpieczeństwu w Internecie.

Z kampanii można dowiedzieć się:

  • jak rozpoznać fałszywą reklamę,
  • jakie przykładowe sposoby wykorzystują oszuści prowadząc grę psychologiczną,
  • jak ustrzec się przed działaniami oszustów.

Dodatkowo z materiałów opublikowanych na stronie kampanii poznają Państwo:

  • najczęstsze schematy działania cyberoszustów,
  • kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, które warto znać, aby nie dać się oszukać,
  • gdzie i w jaki sposób zgłosić zdarzenia, które wzbudzą niepokój.

W materiałach z kampanii znajduje się również fragment nagrania z webinarium CEDUR „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie” oraz odcinek specjalny podcastu UKNF „Finanse pod nadzorem” pod tytułem „Fałszywe reklamy inwestycyjne”.

Link do strony kampanii.