W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Licealisto/tko zgłoś się!
26.03.201216:49

Fundacja „5Medium” ogłasza nabór do projektu “Miasto z (po)mysłami”. To przedsięwzięcie w zakresie edukacji kulturalnej i informacyjnej realizowane w partnerstwie ze Specjalnym Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN.
Nabór uczestników do projektu (młodzież licealna z Lublina) potrwa do końca marca. Opis projektu: Podczas dwumiesięcznych (kwiecień-maj) spotkań w ramach projektu wraz z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie (8 osób), 8-osobową grupą młodzieży z lubelskich liceów oraz przy pomocy wolontariuszy i wsparciu merytorycznym osób prowadzących warsztaty, spróbujemy poznać oraz udokumentować życie jednej z dzielnic Lublina – Śródmieścia, gdzie uczestnicy projektu na co dzień mieszkają i uczą się. Projekt jest próbą pokazania digitalizacji jako działania obywatelskiego, służącego archiwizowaniu teraźniejszości, pozwalającego na pełniejsze poznanie miejsca, w którym na co dzień żyjemy. Podczas pracy z dziećmi i młodzieżą zostanie wykorzystana metoda medialabu - forma działania umożliwiająca wspólną pracę i uczenie się osób o umiejętnościach z różnych dziedzin. W ramach projektu dzieci i młodzież wezmą udział w kilku rodzajach warsztatów: integracja grupy, historia dzielnicy, historia mówiona, fotografia, dźwięk, praca z kamerą, dostosowanych do potrzeb i możliwości osób słabo widzących i niewidomych. Efektem wspólnej pracy dzieci z Ośrodka oraz młodzieży licealnej będzie powstanie multimedialnej mapy dzielnicy – Śródmieścia. Uczestnicy projektu wykorzystując zdobytą wiedzę, zmysły: wzroku (fotografie, filmy), słuchu (nagrania dźwiękowe), smaku, węchu i dotyku (opisy) oraz nowe media, zbiorą materiały niezbędne do stworzenia multimedialnej mapy swojej „małej ojczyzny”. Podsumowaniem projektu będzie otwarty pokaz finałowy, na którym zaprezentowane zostaną efekty wspólnej pracy dzieci z Ośrodka i młodzieży licealnej - multimedialna mapa oraz krótki reportaż z przebiegu projektu. Materiały uzyskane podczas całego projektu, czyli: scenariusze zajęć i mapa multimedialna będą udostępnione na wolnych licencjach w Internecie. Dzięki temu każdy edukator będzie mógł wykorzystać je w swoich działaniach. Kontakt: Anna Welik e-mail: fundacja@5medium.org