W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór do “Akademii cyfrowych kompetencji”

Nabór do “Akademii cyfrowych kompetencji”
13.09.201214:56

“Akademia cyfrowych kompetencji” to program szkoleń, warsztatów wykładów z zakresu szeroko rozumianych „nowych mediów”, realizowany przez lubelską Fundację „5Medium”.
ACK ma na celu aktywizację młodych osób (studenci w wieku 19-24 lata) na rzecz lokalnej społeczności (osoby po 50. roku życia; dzieci), poprzez podniesienie ich kompetencji w zakresie posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi i inspirowanie do podejmowania własnych działań. Dzięki programowi szkoleń studenci nabędę wiedzę niezbędną do funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informacyjnym. Dzięki włączeniu do projektu osób po 50. roku życia i dzieci możliwe będzie wzajemne poznanie się tych, zdawałoby się skrajnie różnych, grup społecznych i zmotywowanie ich do wspólnego działania. Wśród zaproszonych szkoleniowców i wykładowców znaleźli się: Edwin Bendyk, Emanuel Kulczycki, Piotr Celiński, Piotr Deputowski, Katarzyna Sawko. Projekt „Akademia cyfrowych kompetencji” został dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2012 roku. Znalazł się on w grupie 165 zwycięskich projektów spośród 1415 projektów zgłoszonych z całej Polski. Partnerami projektu są: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Instytu Kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie. Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy dla studentów Na studentów czeka 30 miejsc, nabór trwa do 25 września. Szczegóły na stronie Więcej informacji: fundacja@5medium.org Udział w projekcje jest bezpłatny. Fundacja „5Medium” to lubelska organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją medialną i edukcją informacyjną, skoncentrowaną na upowszechnianiu tzw. „nowych mediów” w procesie edukacyjnym. W skład Fundacji wchodzą: Agnieszka Jarmuł, Anna Welik, Monika Czapka, Justyna Baran. Głównym celem fundacji jest kształcenie kompetencji użytkownika mediów, dostarczanie umiejętności do odbioru mediów, uczenie świadomego i krytycznego korzystania z mediów. W kręgu zainteresowań fundacji znajduje się również edukacja kulturalna a w szczególności zagadnienia związane z przenikaniem się kultury i nowych technologii.